logo FEREX
Váš košík je prázdny
Ponorné čerpadlo Elpumps BP 18/3

Ponorné čerpadlo Elpumps BP 18/3

Výrobca: Elpumps | Číslo: 5999881825428
  • Hlbinné ponorné čerpadlo do studní a vrtov
  • Príkon: 1000 W
  • Typ motora: 230V, 50Hz
  • Max. čerpací výkon: 3600 l / hod
  • Max. tlak: 5 bar
Viac informácií
21 kg - cena dopravy: 11,50 €
očakávame - informujte sa o dostupnosti
269,00 €
Popis produktu

Ak je hladina nižšie ako 9 m, je potrebné použiť hlbinné čerpadlo. Profesionálne hlbinná čerpadlá ELPUMPS dokážu uspokojiť najrôznejšie potreby zákazníkov. Od ekonomickej a veľmi obľúbeného radu VP 300, kde je hlavným kritériom vynikajúci cena, až po modely s motorom 1 800 W a dopravnou výškou 80 m. Pre zákazníkov, ktorí majú užšie vrty (od 95 mm) je k dispozícii model BP 18/3 a BP 3/3 s užším priemerom. Model BP 1/4 je zase konštruovaný aj do studní s vyšším obsahom piesku vo vode. Plášte z nerezu, kvalitou materiál obežných kolies a špičkové motory sú zárukou veľmi dlhej životnosti. Modely radu BP sa samozrejme skladajú z dvoch častí (hydraulická a motorová), čo nielen výrazne uľahčuje akékoľvek servisné práce, ale pri vážnom poškodení čerpadla stačí vymeniť len tú poškodenú časť a nie celý stroj. Masívny liatinová závesné oká potom slúži na spoľahlivé zaistenie stroja vo vrte. Ako príslušenstvo je možné objednať hydrokontrolu DSK 10.
Model CT 68760 sa zase výborne hodí do tradičných kopaných studní či nádrží. Vo svojej kategórii sa jedná o špičkový model s vysokým tlakom na výstupe, takže mu nerobí problém ani pripojenie na zariadení s viacerými výstupmi (napr. Závlahový systém). Už v štandarde navyše obsahuje plavákový spínač, ktorý ho chráni pri poklese hladiny vody.

Možnosti využitia:
Čerpanie čistej vody z vrtov, studní, nádrží.
Zásobovanie chát a rodinných domov vodou.
Zásobovanie závlahových systémov, postrekovačov trávnikov, umývacích systémov a ďalších tlakových systémov vodou.

technika:
Oproti obdobné konkurencii má model VP300 až dvojnásobnú hrúbku steny vyrobenú z hliníku (nie plastu) a unikátny systém uloženia vibračné membrány, zaisťujúci čerpadlu dlhú životnosť. Ostatné modely Elpumps majú plášť z akostnej európskej nehrdzavejúcej ocele (nie z bežnej ocele, ako je obvyklé), zaisťujúci čerpadlu dlhú životnosť, jednoduchú údržbu a dokonalý vzhľad. Model BP 1/4 a 3/3 má mosadzné obežné koleso, odolné aj vo vode s vyšším obsahom piesku. Ostatné modely radu BP majú systém mnohostupňových obežných kolies - 10, 14 a 18 stupňov podľa označenia modelu. Hriadele sú utesnené profesionálnym dvojitým tesnením, ktoré sa skladá z pružinového tesnenia a keramicko-kremíkového tesnenie.
Všetky modely radu BP sa skladajú z dvoch častí, oddelených inoxovým filtrom. Motorová časť s káblom a štandardne dodávanou elektrickou skrinkou je tak oddelená od hydraulickej časti. To významným spôsobom zjednodušuje prípadné servisné práce a šetrí náklady pre používateľa v prípade, že jedna z častí je nenávratne poškodená a musí sa vymeniť. Motor je chránený tepelnou poistkou a pre prípad zablokovanie obežných kolies i nadprúdovou ochranou.
Model CT 68760 má výtok dole, takže voda neprúdi, ako u konkurenčných modelov okolo motora (ktorý sa potom pri prieniku vody zničí). Vďaka nerezové hriadeli s axiálnym keramicko-kremíkovým tesnením, odolnému obojstrannému obežnému kolesu z mosadze a telu čerpadla rovnako z nerezovej ocele, má čerpadlo dlhú životnosť a je prakticky bezúdržbové.

Orientačný počet závlahových trysiek, ktoré čerpadlo utiahne naraz:
BP 1/4: 3-4 trysky
BP 3/3: 3 trysky
BP 10: 5 trysiek
BP 18/3: 5 trysiek
BP 14: 7 trysiek
CT 68760: 4-5 trysiek

Príkon: 1000 W
Typ motora: 230V, 50Hz
Max. čerpací výkon: 3600 l / hod
Max. dopravná výška: 60 m
Max. množstvo pevných prímesí: 25 mg / m3
Max. tlak: 5 bar
Priemer závitu: 1 "
Čistý priemer čerpadla: 75 mm
Dĺžka kábla: 20 m
Kabeláž: H07 RNF 4 × 1 mm2
Max. teplota média: 35 ° C

Poradňa

Otázka k tovaru: Ponorné čerpadlo Elpumps BP 18/3

Máte otázku? Radi vám pomôžeme.

Poraďte sa
s nami
29 rokov
pre vás
Vernostný
systém
Platby
na faktúru
Rýchle dodanie
tovaru
Nákup
na splátky
Garancia
vrátenia peňazí