logo FEREX
Váš košík je prázdny
Ručná teleskopická píla Silky Zubat 2700-7.5

Ručná teleskopická píla Silky Zubat 2700-7.5

Výrobca: Silky | Číslo: 4903585272120
  • Teleskopická píla
  • Silky: japonské píly pre záhradníkov, stavebníkov, stolárov,...
  • Max. dĺžka: 2,7 m
  • Dĺžka zloženej píly: 1,75 m
  • Dĺžka pílového listu: 330 mm
Viac informácií
1.6 kg - cena dopravy: 5,30 €
do týždňa
147,00 €
Popis produktu
Vďaka zbrúseniu má zub Silky štyri rezné hrany (nie len jednu) a tak píla Silky plní ešte jednu dôležitú úlohu naviac - prerezávať pozdĺžne aj priečne vlákna. Tie sú u bežných píl často príčinou toho, že sa ich zuby zahltia a píla reže výrazne horšie. Preto sú zuby na bežných pílach ďalej od seba, aby stačili vlákninu odvádzať. Pretože si píly Silky dokážu s vlákninou poradiť, môže byť píla osadená ďaleko väčším počtom zubov - samozrejmým výsledkom je potom rýchlejšie rezanie s menšou námahou.
Zuby píl Silky sú bez pílového rozvodu (Šrank). Bežné zuby u píly sú rozvádzané do strán (zuby sú striedavo vyhnuté na jednu a druhú stranu). Tým sa výrazne zväčšuje šírka rezu. Je to hlavne preto, aby pílový plát nebol priškripnutý v materiáli. Zuby u píl Silky pracujú na inom princípe. Zuby sú brúsené priamo na úzkom profile pílového plátu a nie sú rozvedené. O to, aby nebol pílový plát priškrtenie sa stará unikátny konkávny tvar pílového listu.
Výsledkom tejto jedinečnej technológie je výrazne užší profil celého pílového listu a o celých 50% užší rez v porovnaní s tradičnou pílou. To tiež znamená, že píla musí prerezať o 50% menej buniek drevnej hmoty a rezanie je vo výsledku oveľa ľahšie.
Ďalším významným prínosom je potom dokonalá čistota samotného rezu. Pre záhradníkov to znamená výrazne rýchlejšie zahojenie rany v dreve a pre stolárov oveľa čistejšie a precíznejšie rez bez otrepov.
Silky - japonské píly pre záhradníkov, sadárov, stavebníkov, lesníkov, arboristov, stolárov, hobby aj outdoorové aktivity
 
Mirai-Me (väčšina píl Silky)
- zuby nie sú rozvedené a sú vbrúsené do konkávneho pílového listu
- zub je rezaný na 4 stranách
- kvôli ešte lepšiemu prerezu vlákien a odvodu pilín je každý piaty zub brúsený zrkadlovo
 
Až na niektoré výnimky, kedy je rukoväť píl Silky vyrobená z ocele alebo hliníka, používa Silky na materiál rukoväťou špeciálnej guma - GOM. Tá má niekoľko zásadných výhod. Pocitovo na dotyk je tento povrch veľmi príjemný, aj v chladnom počasí príjemne hreje a vďaka poddajnému povrchu vás rukoväť netlačí ani po celodennej práci. Navyše nešmýka sa ani v spotených rukách, čo má zase priaznivý vplyv na vedenie celej píly a tým aj bezpečnosť. Rukoväť tiež účinne pohlcuje vibrácie, ktoré pri rezaní vznikajú.
Dôležitou vlastnosťou píl Silky je to, že telo píly prechádza ako jedna časť cez celú rukoväť až na koniec. Nikdy teda nehrozí zlomenie čepele za hranou začiatku rukoväte, ako u niektorých iných píl a taktiež pri rezaní tvorí celá píla tuhý celok, ktorý sa v rukoväti neprehýba. Kontrola píly pri rezaní je tak dokonalá.
Rozobratie rukoväte pri výmene pílového listu je riešené rovnako veľmi jednoducho a každý používateľ túto operáciu zvládne hravo sám.
 
Jednoduchá údržba 
Zuby u píl Silky sa nemusia ani rozvádzať ani brúsiť (Mirai-me). Aj tak vydržia trikrát dlhšie ako bežné píly. Brúsiť sa môžu zuby len na niektorých vybraných modeloch so zubami 4-Retsume. Aj tieto zuby však vydržia ostré trikrát dlhšie, než je obvyklé.
Na vyčistenie pílového listu od zvyškov živíc stačí použiť jemné rozpúšťadlo a potom lištu pretrieť handričkou s kvapkou oleja. Pílu uchovávajte v puzdre a chráňte ju pri skladovaní pred dlhodobým účinkom vlhka.
 
Poradňa

Otázka k tovaru: Ručná teleskopická píla Silky Zubat 2700-7.5

"Náradie, ktoré vám sadne do ruky, ako má. Vyskúšajte si kvalitu slovenských a českých výrobcov počas vašich prác v záhrade."

Poraďte sa
s nami
29 rokov
pre vás
Vernostný
systém
Platby
na faktúru
Rýchle dodanie
tovaru
Nákup
na splátky
Garancia
vrátenia peňazí