O nás

Rodinná firma FEREX pôsobí na trhu už viac ako 30 rokov. Jej príbeh sa začal písať v roku 1990, keď Ernest Bielik spozoroval vážny nedostatok pri nakladaní s odpadom nielen v Nitre, ale aj v ďalších mestách a obciach na Slovensku.

„Ten nápad prišiel na uliciach mesta, kde som videl preplnené smetné kontajnery. Prečo je to tak?“ Práve túto myšlienku premenil na firmu, ktorá je už desiatky rokov hrdým dodávateľom kontajnerov viac ako 2000 obciam a mestám na území Slovenska a dopĺňa globálne nadnárodné spoločnosti pôsobiace na trhu odpadového hospodárstva.

Firma vznikla a dodnes pretrváva vďaka úsiliu zakladateľa Ernesta Bielika. Dnes spravuje firmu už druhá a začína aj tretia generácia členov rodiny.

Od prvého kontajnera až po e-shop

Náš prvý vyrobený kontajner vznikol v roku 1990. Odvtedy sme prešli dlhú cestu.

Výroba sa spočiatku zameriavala na veľkokapacitné kontajnery pre poľnohospodárske a stavebnícke potreby. Netrvalo však dlho a firma sa rozrástla o ďalší nový a unikátny produkt, kontajnery a nádoby na zber komunálneho a separovaného odpadu, ktorého sme do dnešných dní jediný slovenský výrobca. Postupne sme rozšírili portfólio produktov a začali sme vyrábať aj pre obce, mestá a firmy, ktoré sú do dnešných dní vernými zákazníkmi a za tie roky aj priateľmi.

Trh je však živý tvor, ktorý sa mení v čase a v priestore. Výrobu kuka nádob a veľkokapacitných kontajnerov z kovu začali vo veľkej miere dopĺňať plastové kontajnery od renomovaných európskych výrobcov.

Okrem Slovenska sa nám podarilo vďaka kvalite produktov expandovať aj do zahraničia, a tak nádoby na odpad a kontajnery z dielne FEREXu môžete vidieť v Českej republike, v Chorvátsku, v Slovinsku, v Rumunsku, v Srbsku, v Bosne a Hercegovine, či dokonca v Spojených arabských emirátoch. V súčasnosti tovar vyvážame predovšetkým do Bulharska a do Rumunska.

Jedným z dôležitých období fungovania bol pre nás rok 2014. Prvýkrát sme do ponuky zaradili iné produkty ako smetiaky, a to mestský mobiliár. Tento prelom znamenal zároveň aj začiatok prevádzky záhradného internetového centra, ktoré má v súčasnosti v portfóliu tisícky originálnych produktov.

Zároveň dávame čoraz väčší dôraz na tému ekológie, aby sme mohli dlhodobo a udržateľne prevádzkovať obchod. Snažíme sa o to najmä prostredníctvom osvety v podobe vzdelávacích článkov v našom magazíne, nákupom slovenských produktov, či podporou lokálnych výrobcov.

„Každý deň sa snažíme, aby bol zákazník spokojný viac a viac. Všetko naše úsilie, energiu, radosť a kreativitu vkladáme do toho, aby naša firma viac a viac prekvitala.

Pretože pre nás to nie je iba robota. Pre nás je to rodina. A pre rodinu spraví človek čokoľvek.“

Pavol Bielik, Majiteľ firmy FEREX, s.r.o. 

30 rokov
pre Vás
Platby
na faktúru
Rýchle
dodanie tovaru
Garancia
vrátenia peňazí