Smetné nádoby na plasty

Plasty určené na recykláciu sa zbierajú do smetných nádob a vriec žltej farby. Na recykláciu sú vhodné plasty s označením PET, HDPE, LDPE, PP, PS, alebo číslami 1, 2, 4, 5 a 6. Plasty s označením PVC, OTHER alebo číslami 3 a 7 NIE SÚ vhodné na recykláciu a je vhodné sa im vyhýbať už pri nákupe.
PATRIA SEM: plastové fľaše od nápojov všetkých farieb, plastové fľaše od aviváží, čistiacich prostriedkov a kozmetických prípravkov, číre aj farebné fólie, tašky, vrecká, tégliky od jogurtov, nátierok, smotany a rôzne iné plastové nádobky, penový polystyrén, obaly z potravín, poháriky z automatov, prepravky, plastový záhradný nábytok, vedrá, sudy, vaničky, kvetináče, hračky, vodoinštalačné a elektroinštalačné rúrky a pod.
NEPATRIA SEM: znečistené obaly (chemikáliami či olejmi), viacvrstvové obaly, hrubo znečistené plasty (zeminou, farbami, potravinami), podlahové krytiny, hadice, guma, molitan a všetky ostatné plasty označené číslom 3 alebo PVC. 

Kuka nádoba alebo plastová nádoba? Výhody nádob na triedený odpad
Ako vybrať

Kuka nádoba alebo plastová nádoba? Výhody nádob na triedený odpad

Smetné nádoby na odpad sú bežnou i nevyhnutnou súčasťou domácností, firiem, miest a obcí. Výber správnych a vhodných nádob na odpadky môže... Čítať ďalej 

30 rokov
pre vás
Vernostný
systém
Platby
na faktúru
Rýchle
dodanie tovaru
Nákup
na splátky
Garancia
vrátenia peňazí