Zdieľajte článok:

3 jesenné dekorácie inšpirované prírodou, ktoré si vyrobíte aj sami

Obsah článku:

V jednoduchosti je krása. O tom svedčia aj jesenné dekorácie, ktoré si nemusíte kupovať za drahé peniaze v nákupných strediskách. Stačí sa inšpirovať prírodou, zapojiť kreativitu a ručnú prácu.

jesenná dekorácia

zdroj: pixabay.com

Látkové tekvičky 

Na výrobu tejto dekorácie si vyhraďte cca 1 hodinku. Takto vyrobené tekvičky si môžete nadekorovať napríklad do misky a položiť na stôl alebo na parapet a prestriedať ich so svetielkami.

Na výrobu budete potrebovať: 

✨ peknú farebnú látku, najlepšie oranžovú

✨ ihlu

✨ niť

✨ vatu alebo inú výplň

✨ tavnú lepiacu pištoľ

Celý postup, ako si túto tekvičku vyrobiť nájdete v tomto videu.

 

Zdroj: youtube.com/better life blog

Svetielkujúce jesenné lístie

Jeseň je charakteristická nielen tekvicami, ale najmä padajúcim lístím. Ak si chcete túto jedinečnú atmosféru priniesť až k vám domov, spravte tak hneď teraz. Budete k tomu potrebovať tri veci a návštevu obchodu. 

Budete potrebovať: 

✨ Svetelnú reťaz - deálne takú, akú používate na výzdobu vianočného stromčeka. Svetielka by mali byť v teplej žltej farbe a mali by mať od seba aspoň 10-15 cm rozostupy. Treba pamätať aj na bezpečnosť, preto odporúčame kúpiť LED svetielka, ktoré nevyžarujú žiadne teplo.

✨ Umelé listy - tie kúpite už naozaj všade, či vo veľkých obchodných reťazcoch alebo napríklad v Tedi, Kik či Pepco.

✨ tavnú lepiacu pištoľ

Zdroj: youtube.com/katrinaosity

Zoberiete si reťaz, lepidlo aj lístie. Postupne lepte na každé jedno svetielko, dva listy z jednej aj druhe strany, aby zakryli celé svetielko. Takto postupujte, až dokedy nie je celá reťaž oblepená lístím. Pre väčšiu rozmanitosť odporúčame zakúpiť lístie rozličnej farby napríklad červené a žlté.

Naaranžujte si ho napríklad na parapetu a svetielka zapnite. Takto bude vaše svetielkujúce jesenné lístie zdobiť dom až do Vianoc.

Padajúce lístie

Posledná dekorácia je mimoriadne jednoduchá na výrobu, no o to krajšia. Potrebovať na ňu budeme:

✨ konárik - akýkoľvek sa vám bude páčiť, v dĺžke cca 50 - 100 cm

✨ umelé lístie

✨ jutový prírodný špagát

Zoberte si špagát a s nožničkami si nastrihajte cca 10 ks rozličných dĺžok. Do lístkov si spravíme dierky a nastrihané motúziky cez ne prevlečieme. Posledným krokom bude priviazať tieto motúziky s listami na konárik

Na jednom a druhom konci konárika priviažte motúz, ktorý bude fungovať ako držadlo. Zaveste si túto prírodnú dekoráciu na stenu, dvere či pred dom. 

Listy môžete navliecť napríklad aj na silón, vďaka ktorému budú vyzerať akoby padali rovno zo stromu. Zdroj: youtube.com/let´s make it!

záhradkársky klub ferex


Autor článku:
Bianka Verešová
Bianka Verešová

Bianka je človek marketingový. Okrem pestovania sociálnych sietí vo voľnom čase pestuje snáď všetky druhy izbových rastlín a byliniek.

Publikované: 19.10.2022
Zdieľajte:
Mohlo by vás tiež zaujímať
Kedy zbierať šípky, ako ich sušiť a používať? Prezradíme vám

Kedy zbierať šípky, ako ich sušiť a používať? Prezradíme vám

Šípky zbierali už tvoji rodičia, predtým ich rodičia a predtým ich. Šípky sú tu s nami po celé generácie. Kedy ich zbierať, k čomu sú dobré a čo... Čítať ďalej 

Ako na kvasenú kapustu v kameninovom súdku?

Ako na kvasenú kapustu v kameninovom súdku?

Kvasená kapusta je slovenskou klasikou. Nemusíte si ju kupovať v obchode. Stačí vám kvalitný kameninový súdok, dobrý recept a čochvíľa sa budete... Čítať ďalej 

Ako sušiť ovocie a zeleninu? Vyskúšajte tieto overené postupy

Ako sušiť ovocie a zeleninu? Vyskúšajte tieto overené postupy

Sušenie patrí k najstarším spôsobom, ako využiť plody ovocia a zeleniny a zachovať pritom vitamíny, ktoré obsahujú. Výhodou sušeného ovocia je... Čítať ďalej 

30 rokov
pre vás
Platby
na faktúru
Rýchle
dodanie tovaru
Nákup
na splátky
Garancia
vrátenia peňazí