Zdieľajte článok:

Ako vybrať stojany na bicykel do mesta či obce?

Obsah článku:

Cestovanie na bicykli prospieva telu aj mysli. Tento ekologický spôsob prepravy sa čoraz viac dostáva do povedomia aj na Slovensku. Ako vybrať pre svoje mesto, či obec vhodné stojany na bicykle, aby ste boli s nimi spokojný vy aj vaši obyvatelia? Prezradíme vám v článku.

cyklista na bicykli

Prečo sa oplatí chodiť do práce na bicykli?

Benefity bicyklovania sú viac-menej známe každému. Poďme si ich však priblížiť, aby sme získali lepšiu predstavu o tom, prečo je dobré vymeniť auto, či MHD za bicykel. 

Rozhýbete sa

Veľa ľudí má v dnešnej dobe sedavé zamestnanie, čo má často za následok málo pohybu a zvyšovanie rizika rozličných ochorení. 

Čo spraviť pre seba a pre svoje zdravie, pokiaľ nemáte čas sa po práci ísť prejsť, zabehať si či vykonávať inú fyzickú aktivitu? 

Spojte potrebné s užitočným a vymeňte MHD alebo auto za bicykel. Na bicykli nemusíte ísť len do práce, ale napríklad aj na poštu, do obchodu, či inam. 

bicyklovanie v meste

Zdroj: freepik.com/Cyclist photo created by freepik - www.freepik.com

Z jedného miesta na druhé bez čakania v kolónach

Pokiaľ žijete v meste a chodíte domov z práce v čase najväčšej premávky, pravdepodobne stratíte kopu času čakaním v kolónach alebo na MHD, ktorá zvykne meškať dlhšie než slovenské vlaky. 

S bicyklom vás však tieto problémy trápiť nebudú. Z bodu A do bodu B sa dostanete bez čakania a ako príjemný bonus budete mať pohyb na čerstvom vzduchu

Vždy dostupné parkovanie

Parkovanie je ďalší problém, ktorý je v mestách prítomný každý deň. Bicykel jednoducho odložíte do stojanu, zamknete a idete kam potrebujete. 

Ako si vybrať stojany na bicykle do mesta?

Každé mesto má špecifické požiadavky na stojany na bicykle, aby zapadali do architektúry, boli praktické a vyhovovali potrebám obyvateľom. Práve preto ich rozdelíme do troch kategórií, z ktorých si zaručene vyberiete.

stojan na bicykel do mesta

Výber stojanu na bicykle podľa počtu obyvateľov mesta

Prvým faktorom, na ktorý sa dáva dôraz pri výbere stojana je počet obyvateľov mesta. Je veľký rozdiel, či sa objednávajú stojany pre potreby hlavného mesta alebo menšieho mestečka s nižším počtom obyvateľov. 

Pri výbere podľa počtu miest na bicykle si môžete zvoliť dve cesty: 

Prvou možnosťou je stojan s vyšším počtom miest. V našej ponuke nájdete stojany až s 10timi miestami na bicykel. Sú to napríklad stojany FEREX2FEREX6 alebo FEREX4.

Druhou možnosťou je zakúpiť si stojany s nižším počtom miest. Základný stojan má napríklad tri miesta, no je možné vedľa neho pripevniť ďalšie, identické stojany, ktoré budú evokovať v konečnom výsledku jeden celok. Takými stojanmi sú napríklad FEREX8 či FEREX7.

Stojan na bicykel FEREX7

stojan na bicykel FEREX7

Výber stojanu podľa architektúry mesta

Ďalším faktorom, ktorý je dôležitý pri výbere stojanu je architektúra. Od vzhľadu okolia sa odvíja to, či potrebujete elegantný vzhľad stojana alebo praktický vzhľad, ktorý zapadne do scenérie mesta. 

Elegantný stojan na bicykel

Pokiaľ potrebujete elegantný stojan s nádychom starých časov, ktorý pekne zapadne nielen do miest, ale napríklad aj k historickým pamiatkam ako napríklad k zámkom, odporúčame zvoliť stojan FEREX3, FEREX2, FEREX4FEREX6 alebo FEREX1

Jednoduchý stojan na bicykel

Druhou voľbou býva stojan s jednoduchším, praktickým vzhľadom, ktorý bez problémov zapadne kdekoľvek. Stojany sa hodia k administratívnym budovám, nákupným centrám, na námestia, do parkov a na ďalšie miesta. 

Takéto stojany sú napríklad FEREX8, FEREX12FEREX7 či FEREX5.

Výber stojanu pokiaľ bojujete s nedostatkom priestoru

Mestá často bojujú s nedostatkom miesta, čím sa pre ne stávajú veľké stojany na bicykle nepraktické. Aj v tomto prípade prinášame dve riešenia ako tento problém vyriešiť. 

Prvým riešením je vybrať stojany, ktoré zaberú minimum miesta. Ideálnymi sú v tomto prípade FEREX10 a FEREX11.

Stojan na bicykel FEREX10

stojan na bicykel FEREX11

Druhým riešením je pripevnenie stojanu na stenu. To sa dá napríklad v prípade stojanu FEREX7.

Ako si vybrať stojany na bicykle do obce? 

Stojany na bicykle sú v obciach rovnako dôležité ako v mestách. V obciach sa často pohybujú obyvatelia práve na bicykloch, a preto je vhodné pre nich zabezpečiť stojany, vďaka ktorým si ich budú môcť odložiť na dlhší čas bez strachu o ich stratu. 

stojan na bicykel pri kostole v obci

Výber podľa miesta umiestnenia

Stojany na bicykle sa väčšinou v obci dávajú pred obchody, poštu, kultúrny dom, cintoríny, do oddychových zón a podobne. 

K budovám, kde sa pohybuje väčší počet ľudí ako je napríklad pošta sa hodia stojany s väčším počtom miest a to napríklad FEREX 2, FEREX 6 či FEREX 4

Ak potrebujete stojany na miesta, kde je nižšia koncentrácia ľudí, a zároveň vyhľadávate elegantný vzhľad stojanov, odporúčame siahnuť po stojanoch FEREX 10 a FEREX 11

Výber podľa počtu obyvateľov obce

Ste starostom menšej či väčšej obce? Práve toto môže byť rozhodujúci faktor pri výbere stojanov. Pokiaľ má vaša obec menší počet obyvateľov je logické, že budete potrebovať stojany s nižším počtom miest. 

Takéto stojany sú napríklad FEREX 7 a FEREX 8. Tieto stojany umožňujú to, že hoci majú nižší počet miest, môžete po čase dokúpiť rovnaké kusy, ktoré rozšíria miesto na státie. 

Tak sa nebudete musieť obávať, že s narastajúcim počtom obyvateľov nebudete mať dostačujúci počet parkovacích miest. 

Prečo podporovať obyvateľov miest a obcí v cestovaní na bicykli?

Cestovanie na bicykli prospieva nielen samotnej osobe, ale aj mestu či obci. Prečo? Dôvodov je viacero. 

Ekologický spôsob prepravy

Pokiaľ viacero občanov vymení auto za bicykel, znižujú sa emisie a uhlíková stopa, čo priaznivo vplýva na život všetkých. 

Znižovanie premávky na cestách

Ak by viacero z nás zobralo namiesto auta bicykel, cesty by boli pokojnejšie a skrátilo by sa čakanie v najvyťaženejších časoch.

Zdravší a spokojnejší obyvatelia

Cestovanie bicyklom prospieva ako na fyzické, tak ja na psychické zdravie. Bicyklovanie podporuje imunitu, kĺby, svaly, spaľuje nadbytočné kalórie a uvoľňuje stres, úzkosť a psychické napätie.

bicyklovanie v meste je ekologický spôsob dopravy

Pochvaľovať si budú aj tí, čo ťažko zaspávajú. Skúste si z času na čas pobicyklovať a uvidíte, že aj zaspávanie pôjde ľahšie. 

Vyberte si kvalitné stojany už dnes

V našom e-shope nájdete kvalitné stojany v rozličných prevedeniach a veľkostiach, z ktorých si vyberú obce aj mestá. 

Potrebujete elegantný stojan, stojan v jednoduchom prevedení, stojan s desiatimi miestami či iný? U nás nájdete všetky. 

Stačí kliknúť na banner a vyberať.

banner k stojanom na bicykle


Autor článku:
Lukáš Časta
Lukáš Časta

Lukáš je človek všestranný. Počas bežného dňa pomáha kolegom, kontroluje sklad, komunikuje so zákazníkmi a medzitým v hlave vymýšľa nové nápady pre e-shop. Je otcom na plný úväzok a najradšej pestuje v záhrade rastliny, pri ktorých sa každému zapletie jazyk, ako napríklad fejchoa či jaboticaba.

Publikované: 29.03.2022
Zdieľajte:
Mohlo by vás tiež zaujímať
Sprievodca výberom striešky nad dvere: Ktorá je pre vás tá pravá?

Sprievodca výberom striešky nad dvere: Ktorá je pre vás tá pravá?

Domov je pre nás miesto, kde si priestor vytvárame a zdobíme tak, aby sme sa tam cítili, čo najlepšie. Zabúdať by sme však nemali ani na... Čítať ďalej 

Ako si vybrať správny kotlík na guláš? Poradíme vám

Ako si vybrať správny kotlík na guláš? Poradíme vám

Zvažujete kúpu kotlíka , no neviete ako na to? Rozhodli sme sa pre vás spísať užitočné informácie, ktoré vám pomôžu vybrať si ten pravý pre... Čítať ďalej 

Veľké porovnanie skleníkov a fóliovníkov. Do čoho sa vám oplatí investovať?

Veľké porovnanie skleníkov a fóliovníkov. Do čoho sa vám oplatí investovať?

Skleník a fóliovník by sme mohli považovať za produkty, ktoré k sebe majú blízko, a to nielen využitím, ale aj vlastnosťami. Nie sú však úplne... Čítať ďalej 

30 rokov
pre vás
Vernostný
systém
Platby
na faktúru
Rýchle
dodanie tovaru
Nákup
na splátky
Garancia
vrátenia peňazí