Zdieľajte článok:

Na čo všetko vám poslúži elektrický šrotovník?

:

Šrotovník by mal mať vo výbave každý hospodár. Je nenahraditeľným pomocníkom pri mletí a kŕmení hospodárskych zvierat. Prečítajte si o jeho využití viac.

Na čo všetko šrotovník slúži a čo všetko pomelie? 

Šrotovník je jednoducho povedané elektrický mlynček na obilie. Šrotovníkom môžete mlieť širokú škálu obilnín ako je napríklad: 

  • kukurica
  • raž
  • proso
  • pšenica
  • ovos
  • jačmeň

A mnoho ďalších plodín, ale napríklad aj cukor či soľ. Šrotovníky majú zvyčajne veľký objem, čiže za pomerne krátky čas toho nameliete naozaj veľa. Okrem toho, pri práci s týmto strojom sa vôbec nenarobíte. Stačí nasypať do šrotovníka plodinu, ktorú chcete rozomlieť buď najemno alebo nahrubo, spustíte a už iba čakáte. 

Ako funguje šrotovník? 

Každý šrotovník sa líši v závislosti od viacerých faktorov ako je veľkosť či značka. V našej ponuke nájdete napríklad šrotovník s objemom 50 litrov, na ktorom si ukážeme, ako celé mletie funguje. 

Pred mletím si vyberiete zo štyroch rôznych sít, ktorú sú súčasťou balenia. Na výber máte z 2 mm, 4 mm, 6 mm a 8 mm sita. Veľkosť si zvolíte podľa toho, ako najemno chcete mať produkt pomletý. Sitá si viete jednoducho obmieňať.

Na samotnom vrchu šrotovníka je veľký lievik s otvorom. Do tohto lievika nasypete to, čo chcete pomlieť - napríklad kukuricu. Zapojíte šrotovník do elektriny a spustíte stroj. 

Zrná kukurice budú postupne padať dolu k nožom, ktoré ich rozmelú a následne cez sito vysypú do 50 litrového barela

Ako dlho trvá celé šrotovanie?

Je dôležité povedať, že to, ako rýchlo bude vaše obilie pomleté záleží od výkonnosti šrotovníka, množstva, ktoré chcete pomlieť a aj toho, ako nahrubo chcete mať šrot pomletý. 

Elektrický šrotovník na obilie AGF-50 má motor s výkonom 1,2 kW. Kapacita je 70-100 kg za hodinu pri jemnom mletí a 200-300 kg za hodinu pri hrubom mletí.

Kde môžem šrot skladovať?

Výhodou, ktorú prináša už spomínaný šrotovník je barel, ktorý je súčasťou stroja. Po namletí môžete šrot skladovať v samotnom bareli a taktiež si priamo v ňom namiešať kŕmnu zmes. 

Aké výhody má šrotovník? 

Prvou výhodou je určite nenáročnosť celého procesu. Stačí vybrať sito, nasypať obilninu do lievika, zapnúť a počkať na hotový produkt. 

Celý proces pritom nezaberie veľa času, čo je vítanou výhodou najmä pri veľkých chovoch. Šrotovník sa dá použiť na mletie rozličných vecí, čiže vďaka nemu nakŕmite nielen hydinu, ale napríklad aj ošípané, kravy a iné hospodárske zvieratá.

Zároveň sa viete zaručiť za kvalitu kŕmnej zmesi, keďže si ju budete vyrábať sami. 

Objednajte si svoj šrotovník ešte dnes

Ak vám šrotovník v domácnosti či v hospodárstve chýba, na našom e-shope nájdete výkonné šrotovníky za výhodnú cenu. 

Stačí kliknúť na banner a vybrať si.


Autor článku:
Lukáš Časta
Lukáš Časta

Lukáš je človek všestranný. Počas bežného dňa pomáha kolegom, kontroluje sklad, komunikuje so zákazníkmi a medzitým v hlave vymýšľa nové nápady pre e-shop. Je otcom na plný úväzok a v záhrade najradšej pestuje rastliny, ktoré deti zjedia skôr ako dozrejú :)

Publikované: 13.09.2023
Zdieľajte:
Mohlo by vás tiež zaujímať
Krmítko pre vtáky: Ako správne vybrať a umiestniť, aby prežili zimu?

Krmítko pre vtáky: Ako správne vybrať a umiestniť, aby prežili zimu?

Kŕmidlo pre vtáky je skvelý spôsob, ako prilákať do záhrady vtáčiky, ktoré cez zimu neodlietajú do teplých krajín a potrebujú vašu pomoc. Oni... Čítať ďalej 

Ako si vybrať záhradný gril, ktorý splní vaše očakávania?

Ako si vybrať záhradný gril, ktorý splní vaše očakávania?

K letu neodmysliteľne patria grilovačky s rodinou a priateľmi. Podľa čoho si vybrať vhodný gril?  Zdroj: Canva Čítať ďalej 

5 dôvodov, prečo by ste si mali zaobstarať prístrešok pre auto

5 dôvodov, prečo by ste si mali zaobstarať prístrešok pre auto

Načo by mi bol prístrešok? Dobre je autu aj na ulici. Nie, nie je. Prečo? Máme pre vás hneď 5 dôvodov. Čítať ďalej 

30 rokov
pre Vás
Platby
na faktúru
Rýchle
dodanie tovaru
Garancia
vrátenia peňazí