Zdieľajte článok:

8 kreatívnych spôsobov ako využívať záhradný domček

:

Čo vám prvé napadne, keď sa povie záhradný domček? Pravdepodobne miesto na úschovu záhradného náradia. Nemusí to byť však jeho jediné využitie. Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako zo svojho záhradného domčeka viete vyťažiť 100 %.

záhradný domček plný záhradného náradia

Hľadáte vášmu záhradnému domčeku celoročné využitie? Prinášame vám 8 tipov na to, ako váš záhradný domček povýšiť na novú úroveň.

Záhradný domček ako sklad záhradného náradia a nábytku

Začnime s klasickým využitím, ktoré je však pre každého záhradkára mimoriadne dôležité. Záhradné domčeky majú dostatočný úložný priestor pre záhradné náradie, techniku, ale aj pre nábytok, ktorý je nutné ukryť pred silným dažďom či vetrom.

To, koľko vecí sa vám doň vojde, záleží od toho, akú veľkosť a druh domčeka si vyberiete. Zároveň máte možnosť dotvoriť si ho podľa vlastných predstáv a to rôznymi poličkami, regálmi a ďalším dostupným príslušenstvom. 

Pokiaľ máte tvorivú náladu, viete si vyrobiť aj vlastný organizér na záhradné náradie napríklad z paliet.

Zdroj: garage.bilginom.com

Miesto pre smetné nádoby

Netradičné, no užitočné využitie záhradného domčeku. Každá obec aj mesto na Slovensku už separujú odpad. S tým však zároveň prichádza uskladnenie troch až štyroch smetných nádob na dvore. 

Nebolo by krajšie ich mať na jednom mieste v domčeku s imitáciou dreva? A práve toto je náš druhý tip. Smetiaky budú chránené pred nepriaznivým počasím, čo im zaručí dlhšiu životnosť a zároveň budete mať dvor esteticky vyladený. 

Samozrejme, fantázii sa medze nekladú ani v tomto prípade. Pokiaľ chcete, aby domček ešte viac splynul s okolitou prírodou, nebojte sa experimentovať. 

Vytvorte si tzv. zelenú strechu, ktorá sa v zahraničí teší mimoriadnej obľube. Nielenže si skrášlite okolie domu, ale taktiež môžete prilákať užitočný hmyz.

Záhradný domček ako garáž

Svojho štvorkolesového miláčika tam neuskladníte, zato motorku, elektrokolobežku, bicykel a ďalšie množstvo menších dopravných prostriedkov áno. 

Skryť cenné veci nielen pred nepriaznivým počasím, ale aj dlhými prstami nevítaných návštevníkov je so záhradnými domčekmi hračka. 

Uzamknete do nich všetko, čo nechcete nechať vonku. Vďaka tomu nebudete musieť viac v noci zle zaspávať a myslieť na to, či si svoj bicykel nájdete zajtra ráno tam, kde ste si ho odložili. 

bicykel uschovaný v záhradnom domčeku - grafické vyobrazenie

Záhradný domček stvorený pre majstrovanie

Radi tvoríte a majstrujete, no nemáte na to priestor? Jednoduchým riešením môže byť práve záhradný domček. Okrem toho, že v ňom uschováte všetky potrebné nástroje, viete si v ňom zariadiť vlastnú dielničku pridaním pracovného stolu, ktorý splní všetky vaše požiadavky. 

🌿 Pracovný stôl FEREX

Pracovný stôl FEREX

Pracovný stôl vhodný do dielne, garáže aj záhradného domčeka. Výborný pomocník nielen pre profesionálov, ale aj domácich kutilov. Náradie sa dá prehľadne uložiť do zásuvky alebo zavesiť na háčiky. 

Pokiaľ radi pracujete večer alebo cez zimu, je vždy možné dať do domčeku externý zdroj elektriny a piecku, ktorá vás zahreje, aby ste tak mohli nerušene rozvíjať svoje hobby. 

Bar a domáce kino v jednom

Už dva roky prechádzame z jedného lockdownu do druhého, ktoré pravidelne rušia naše plány ísť v piatok večer von do baru alebo si pozrieť dobrý film v kine. 

Práve preto nám napadlo, prečo si nespraviť svoj vlastný bar a kino doma? Vytvorte si v záhradnom domčeku kútik plný pohodlia.

Stačí mať v domčeku podlahu napríklad z OSB dosiek, na ktorú si položíte a pospájate palety, na ne dáte mäkký matrac a podľa preferencií dotvoríte vankúšmi a inými dekoráciami. Osvetliť si môžete domček LED pásikmi, či svetielkami na batérie.

Zdroj: pinterest.com/Zoe Bateman

Oproti natiahnete bielu plachtu, na ktorú budete z mini projektora premietať vaše obľúbené filmy. 

K dobrému filmu samozrejme patrí aj pohár chutného vína. V záhradnom domčeku si môžete spraviť aj vlastnú “vínnu pivnicu”. 

Čo viac si priať k piatkovému pohodovému večeru?

Súkromné fitness centrum

Ďalší nápad vyrieši problémy všetkých makačov. Neviažte sa na otváracie hodiny fitka, keď môžete mať vlastné “low-cost” fitko doma. 

Stačí si priniesť činky, žinenku, fitloptu či ďalšie pomôcky a cvičiť. Takéto súkromné fitness centrum na záhrade vám pomôže nielen udržať sa vo forme, ale aj oddýchnuť si od povinností a vyčistiť hlavu. 

Zdroj: pinterest.com/extraspace.com

Dotvorte si atmosféru fitka s LED svetelnými pásikmi a regálmi, na ktoré budete môcť odložiť náčinie na cvičenie.

Premeňte záhradný domček na home office

Našim posledným tipom je práve miesto na prácu. Veľkú časť života trávime práve v práci. Pokiaľ ste v strese, nie je nič upokojujúcejšie ako vyjsť z vášho záhradného domčeku a nadýchať sa čerstvého vzduchu obklopený prírodou. 

Taktiež vám to pomôže pri probléme s koncentráciou, ktorý má z času na čas každý, no na home office môže výrazne stúpať. 

záhradný domček vhodný aj na home office

Vytvorte si svoj malý home office, kde budete sústredený len na prácu. Samozrejme, je dôležité si ozdobiť tento priestor tak, aby ste sa v ňom cítili príjemne a pohodlne. 

Pripojte si k počítaču difuzér, nakvapkajte vonný olejček alebo si okolo stola naaranžujte svetielka. 

Možností je nespočetne veľa, stačí si vybrať. 

Bonusový tip

Nenašli ste sa ani v jednom z predošlých tipov? Máme pre vás bonusový. V zahraničí sa teší obľube tzv. she-shed alebo he-shed, čo by sme mohli voľne preložiť ako pánsky a dámsky záhradný domček. 

Je to teda miesto, kde ste iba vy a vaše záľuby. Miesto, kde si idete oddýchnuť a venovať sa sebe samému. 

Zdroj: pinterest.com/theresa_gromski

V tomto prípade záhradný domček výborne poslúži ako miesto len a len pre vás. Milujete čítať knihy? Vytvorte si v domčeku malú knižnicu, prineste si pohodlné kreslo a zahĺbte sa do príbehov, ktoré vás odnesú do iných svetov. 

Máte obľúbený futbalový klub a chcete mať miesto, kde si môžete otvoriť pivo a obklopený fanúšikovskými predmetmi sledovať zápasy? 

Všetko je možné. Vyskúšajte naše tipy a dajte  vášmu záhradnému domčeku nový rozmer.

Kvalitné záhradné domčeky za bezkonkurenčné ceny

Chceli by ste aj vy doma záhradný domček? Smelo do toho! V našom rodinnom e-shope nájdete desiatky rôznych domčekov od rozličných výrobcov. Pokiaľ by ste sa rozhodli pre kúpu, odporúčame predtým určite prečítať aj náš článok o tom, ako a prečo si vybrať záhradný domček.

Už len stačí kliknúť na banner a vyberať. 

banner záhradných domčekov


Autor článku:
Bianka Verešová
Bianka Verešová

Bianka je človek marketingový. Okrem pestovania sociálnych sietí vo voľnom čase pestuje snáď všetky druhy izbových rastlín a byliniek.

Publikované: 03.12.2021
Zdieľajte:
Mohlo by vás tiež zaujímať
Ako sa zbaviť kuny? Vyskúšajte overené metódy

Ako sa zbaviť kuny? Vyskúšajte overené metódy

Počujete dupot na povale? Je pravdepodobné, že tam vyčíňa práve kuna. Toto obratné zviera dokáže napáchať na vašom majetku veľké škody. Hoci je... Čítať ďalej 

Ako ochrániť úrodu pred škodcami? Poradíme vám

Ako ochrániť úrodu pred škodcami? Poradíme vám

Záhradkárska sezóna je v plnom prúde, no v plnom prúde je aj rozmnožovanie a útoky škodcov na vašu zeleninu, ovocie či okrasné rastliny. Ako... Čítať ďalej 

3 bylinky, ktoré vám pomôžu vyliečiť prechladnutie

3 bylinky, ktoré vám pomôžu vyliečiť prechladnutie

Chrípková sezóna je v plnom prúde. Pomôcť pri liečení nám môžu okrem liekov aj bylinky. Ktoré? Obrázok od Mojca-Peter z... Čítať ďalej 

30 rokov
pre Vás
Platby
na faktúru
Rýchle
dodanie tovaru
Garancia
vrátenia peňazí