Zdieľajte článok:

10 výhod a dôvodov, prečo investovať do terasových dosiek a dlaždíc

:

Pri stavbe terasy alebo altánku sa vyplatí seriózne porozmýšľať a vybrať materiál na podlahu. Terasové dosky a dlaždice sú výborným riešením vašej terasy, balkóna, altánku, pergoly, bazéna alebo fínskej sauny. Na jednej strane prispejú k celkovej príjemnej atmosfére, na druhej strane oceníte ich vznikajúce vlastnosti a širokú paletu možností použitia.

muž pokladá terasové dosky

Terasové dosky a dlaždice sú komplexným a praktickým riešením

Terasové doskydlaždice predstavujú komplexné, praktické a osožné riešenie ako exteriérové podlahové krytiny.

Spĺňajú vysoké kvalitatívne nároky, priaznivý pomer ceny a kvality, bezúdržbovosť, stálofarebnosť a odolnosť voči teplotným výkyvom.

Na výrobu terasových dosiek a dlaždíc sa používa WPC materiál (zmes drevitých vlákien a plastu), vďaka ktorému poskytujú majiteľov svoje výhody.

K ďalším plusom týchto dosiek a dlaždíc patrí:

  • vysoká odolnosť voči plesniam, hnilobe a drevokaznému hmyzu,
  • protišmykové vlastnosti,
  • postačujúca oprava prebrúsením,
  • nehorľavosť.

10 výhod terasových dosiek a dlaždíc

1. Dizajn dreva, ktoré vydrží naveky

Podlaha z terasových dosiek vyzerá ako podlaha z dreva. Materiál WPC (wood plastic components), ktorý sa používa na ich výrobu, je zmesou drevitých vlákien (60 %) a plastu (40 %).

Pôsobením tlaku a teploty (extrudácie) počas výroby vzniká odolný a bezúdržbový materiál, ktorý je praktický a po všetkých stránkach vysoko úžitkový.

Zloženie materiálu zabezpečuje jeho tvarovú stabilitu a tiež dlhú životnosť, takže tieto terasové dosky môžete využívať naveky.

2. Protišmykový a jemný povrch dosák a dlaždíc

Štandardnú protišmykovú povrchovú úpravu terasových dosiek oceníte aj pri chôdzi naboso, keďže sú veľmi príjemné na dotyk. Zároveň môžete zostať pokojní a vôbec sa nemusíte báť, že vám zostane v nohách nejaká zabudnutá trieska.

Ich využitie pri bazénoch alebo počas dažďa si budete pochvaľovať.

wpc dosky pri bazéne

3. Bezúdržbovosť

Materiál terasových dosiek nebudete ošetrovať pomocou žiadnych náterov, nevyžadujú si žiadnu špeciálnu údržbu.

Pre ich čistenie je najlepšia čistá voda, prípadne vhodný saponát.

4. Stálosť terasových dosiek

Vlastnosti tohto materiálu dosahujú dokonca kvalitu dosiek z exotických drevín. Na prvý pohľad teda vyzerajú akoby boli z dreva, ale nepotrebujú ďalšiu extra údržbu alebo nátery. Oproti klasickému plastu majú zase vysokú stálofarebnosť a sú odolnejšie voči teplotným výkyvom.

WPC materiál je prefarbený v celej hmote a v priebehu času nedochádza k zmenám jeho farby.

Dizajn dreva, ktorý vydrží naveky, všestranné využitie a bezúdržbovosť patria k hlavným dôvodom pre nákup terasových dosiek a dlaždíc.

5. Úspora nákladov

Pri kalkuláciách a rozpočtoch nákladov na vašu novú terasu zistíte, že pomer cena vs. kvalita je skutočne výhodná. A ďalšou dôležitou hodnotou, ktorá u vás určite zarezonuje, bude ich životnosť. Tá je viac ako 20 rokov efektívneho používania.

6. Jeden produkt, mnoho riešení

Vlastnosti WPC materiálu ho predurčujú pre rôznorodé účely použitia bez ohľadu na vonkajšie vplyvy a počasie: vlhko, slnečné žiarenie, dážď, vietor, mráz, drevokazný škodcovia a pod. WPC dlaždice sú odolné aj voči slanej a aj chlórovanej vode.

Správna otázka teda nebude: „Môžem ich dať aj tam?“, ale skôr: „Kde ich ešte môžem použiť?“

7. Komplexná podlaha na 1 mieste

Pri montáži podlahy z terasových dosiek budete potrebovať nasledujúce časti: nosník terasových dosiek, príchytky terasových dosiek k nosníku, príchytky nosníka terasových dosiek k podkladu a zakončovacie lišty.

K montáži terasových dlaždíc potrebujete aj prechodové lišty.

Všetky tieto komponenty si objednáte súčasne s terasovými doskami a dlaždicami na jednom mieste v našom internetovom obchode.

dlažba z terasových dosiek vedľa domu

8. Zodpovedne k životnému prostrediu

Materiál, ktorý sa používa na výrobu terasových dosiek a dlaždíc je vyrobený z recyklovaného odpadu. Po ich využití alebo rozhodnutí pre zmenu ich môžete odovzdať na zberný dvor, odkiaľ budú staré wpc dosky zaslané na opätovné zrecyklovanie. Tým urobíte zodpovedný krok voči životnému prostrediu a rovnako znížite svoju uhlíkovú stopu.

9. Ľahká montáž terasových dosák

Jednoduchá manipulácia, kladenie i demontáž terasových dosiek a dlaždíc je takisto prednosťou, ktorú oceňujú naši klienti. Vy chcete predsa terasu rýchlo používať, aby ste si vychutnali každú možnú chvíľu v jej pohodlí.

Pre kladenie a montáž týchto terasových dosiek je vhodný podklad z betónu alebo štrku. Aby bola zabezpečená cirkulácia vzduchu, musia byť dosky položené na nosiče a nie priamo na povrch.

10. Doprava dosiek a dlaždíc priamo k vám

Terasové dosky a dlaždice si objednáte online z domu a my vám zabezpečíme nadrozmernú dopravu na miesto podľa dohody. Dĺžka 1 terasovej dosky je totižto min. 3 m.

Podrobné informácie k jednotlivým farebným prevedeniam terasových dosiek aj dlaždíc si pozorne prezrite v ponuke internetového obchodu www.ferex.sk.

Vyberte si WPC terasové dosky alebo dlaždice a kolotoč vašich záhradných posedení s priateľmi, grilovačiek s rodinou a súkromných párty do neskorých nocí sa môže naplno roztočiť.

Vytvorte si úžasnú oázu pokoja z materiálov, ktoré sa vám odvďačia dlhou životnosťou a domácim relaxom počas všetkých ročných období.

žena sediaca na wpc podlahe pri bazéne

 

Terasové dosky a dlaždice pre váš domov

Prv, ako sa rozhodnete pre kúpu akýchkoľvek terasových dosiek alebo dlaždíc, určite zvážte a prediskutujte tieto parametre, ktoré vám uľahčia výber:

  • Trvanlivosť – ako dlho ich budete môcť používať?
  • Estetickú stránku – aký dizajn sa vám páči? Aký sa hodí pre vás aby ladil s domom a celkovo jeho okolím?
  • Údržbovosť – aké sú nároky na údržbu terasových dosák a aké sú vaše možnosti, či predstavy o ich údržbe?
  • Cenu – aký máte rozpočet a koľko ste ochotní investovať do vami plánovanej plochy – terasa, okolie bazéna, chodníky, altánok?

Keď si zodpovedne odpoviete na tieto otázky, pristúpte k samotnej selekcii a kúpe. Veď na tie dosky sa budete pozerať niekoľko rokov, ak nie desaťročia.

Predstavte si krásny slnečný deň, pohodlné kreslo, v ktorom sedíte so svojím obľúbeným nápojom a vaše bosé nohy dotýkajúce sa hladkej podlahy vyskladanej z terasových dosiek, po tom čo ste práve vyšli z bazéna.

Príjemná predstava. Rovnako príjemné a funkčné sú aj terasové dosky a dlaždice v našom portfóliu.


Autor článku:
Lukáš Časta
Lukáš Časta

Lukáš je človek všestranný. Počas bežného dňa pomáha kolegom, kontroluje sklad, komunikuje so zákazníkmi a medzitým v hlave vymýšľa nové nápady pre e-shop. Je otcom na plný úväzok a v záhrade najradšej pestuje rastliny, ktoré deti zjedia skôr ako dozrejú :)

Publikované: 01.04.2021
Zdieľajte:
Mohlo by vás tiež zaujímať
Na čo všetko vám poslúži elektrický šrotovník?

Na čo všetko vám poslúži elektrický šrotovník?

Šrotovník by mal mať vo výbave každý hospodár. Je nenahraditeľným pomocníkom pri mletí a kŕmení hospodárskych zvierat. Prečítajte si o jeho... Čítať ďalej 

Ako si vybrať záhradný gril, ktorý splní vaše očakávania?

Ako si vybrať záhradný gril, ktorý splní vaše očakávania?

K letu neodmysliteľne patria grilovačky s rodinou a priateľmi. Podľa čoho si vybrať vhodný gril?  Zdroj: Canva Čítať ďalej 

5 dôvodov, prečo by ste si mali zaobstarať prístrešok pre auto

5 dôvodov, prečo by ste si mali zaobstarať prístrešok pre auto

Načo by mi bol prístrešok? Dobre je autu aj na ulici. Nie, nie je. Prečo? Máme pre vás hneď 5 dôvodov. Čítať ďalej 

30 rokov
pre Vás
Platby
na faktúru
Rýchle
dodanie tovaru
Garancia
vrátenia peňazí