Multifunkčné plachtové garáže ochránia a uskladnia váš majetok po celý rok

:

Určite ste už počuli slovné spojenie: Dajte to pod plachtu. Jednoduché, šikovné, praktické, sezónne, aj celoročné využite plachtových prístreškov oceňuje nejeden majiteľ koní pod kapotou, zarytý farmár aj nadšený záhradkár. Objavte výhody a širokú variabilitu používania plachtových garáží SHELTERLOGIC pre vás.

auto a žena ukryté pod plachtovým prístreškom Shelterlogic

Plachtové výrobky – garáže sa hodia na rôzne účely. Základom ich úspešného používania je pevná konštrukcia a kvalitný materiál plachty.

Ak potrebujete zakryť stoh dreva, parkujúcu záhradnú techniku alebo prekryť sezónny bazén, núka sa veľmi výhodná možnosť využitia plachtových garáží a prístreškov nielen počas sezóny, ale takmer počas celého roku.

9 dôvodov pre nákup plachtovej garáže

Plachtové garáže SHELTERLOGIC – kvalitné a pevné plachtové prístrešky renomovaného amerického výrobcu - sa vyznačujú predovšetkým týmito 9 špecifickými črtami, pre ktoré ich zákazníci radi a efektívne využívajú:

1. Pevná a odolná konštrukcia plachtovej garáže

Robustná a odolná konštrukcia z oceľových trubiek s antikoróznou úpravou pre stabilitu plachtovej garáže a tiež ochranu voči hrdzaveniu.

Odolnosť konštrukcie ešte viac posilňuje patentovaný spojovací systém SHELTERLOCK® 3x STEEL STABILIZERS.

2. Odolnosť plachtových garáží voči UV žiareniu, vode aj počasiu

Pevná a teplotne stabilná plachta sa vyrába z 3-vrstvového tkaného polyetylénu šedej alebo šedo-zelenej farby.

Plachta obsahuje UV ochranu z obidvoch strán a taktiež UV blokátory, ktoré zamedzujú blednutiu farby plachty.

Vďaka kvalitnému materiálu je plachta odolná aj voči vode a poveternostným vplyvom. Zároveň táto ochrana zabezpečuje, aby sa pod plachtou nevytvárali príliš vysoké teploty (ani v sparnom lete).Dokonca plachta znesie aj veľký nápor snehu.

3. Odolnosť plachtového prístrešku voči mechanickému poškodeniu je podstatná

Materiál plachty prístreškov SHELTERLOGIC je dostatočne pevný, aby odolával pretrhnutiu. Ku konštrukcii je plachta pripevnená pomocou upínacích rační.

Veľmi dôležité je tu práve napnutie plachty. Hlavne, aby odolali sile v ťahu a nepoškodili sa. Samozrejme, napnutie plachty musí byť vyvážené na obidvoch stranách plachtového prístrešku.

4. Priestrannosť plachtovej garáže

Dôležitým bodom v prípade plachtových prístreškov je aj voľnosť a pohodlnosť pohybu dospelej osoby v ňom. Preto majú tieto plachtové garáže výšku viac ako 2 m, čím túto požiadavku spĺňajú.

Vstupný otvor sa dá veľmi ľahko uzatvoriť a otvoriť pomocou zipsu.

5.  Jednoduchá montáž plachtovej garáže

Plachtové garáže sa dodávajú ako stavebnica v demontovanom stave. Montáž je veľmi rýchla (cca 90 minút) a zvládnu ju 2 osoby podľa návodu na montáž, ktorý sa dodáva spolu s kotviacou súpravou v základnom balení plachtovej garáže.

6. Mobilita garáží z plachty

Plachtový prístrešok veľmi jednoducho rozmontujete a znovu postavíte na mieste, kde je to pre vás optimálne. Pokojne si ju môžete so sebou zobrať aj na dovolenku a zabezpečiť ochranu pre vaše auto aj tam.

7. Dlhá životnosť plachtovej garáže a náhradné plachty

Životnosť plachty sa pochybuje od 4 do 5 rokov a záleží od miestnych poveternostných vplyvov, intenzity slnečného žiarenia, úrovne znečistenia ovzdušia a tiež toho, či je správne pripevnená na konštrukciu podľa návodu na montáž.

Všetky tieto vplyvy môžu životnosť plachty skrátiť. Ideálnym riešením je kúpa náhradnej plachty a možnosť používať plachtovú garáž ďalších 4 až 5 rokov.

8. Dodanie plachtovej garáže priamo domov šetrí váš čas

Plachtové garáže si rýchlo objednáte z pohodlia vášho domova a my vám ich doručíme do 7 dní. Tým určite ušetríte čas strávený s dopravou tovaru a tiež vaše peniaze.

9. Nízka obstarávacia cena plachtového prístrešku

Ak by sme porovnávali stavbu garáže s plachtovým prístreškom a rozhodovali sa len na základe ceny, rozhodnutie bude promptné. Veľa muziky za málo peňazí. Tu to platí. Cena plachtových garáží je v porovnaní s kvalitou a výkonom výborná a výhodná.

Podrobné informácie k jednotlivým typom plachtových garáží rozdelených podľa rozmerov si môžete pozrieť v našom internetovom obchodnom centre: www.ferex.sk.

4 oblasti na premyslenie pred objednávkou plachtovej garáže

Skôr, ako odošlete objednávku plachtovej garáže SHELTERLOGIC, zhrnieme niekoľko bodov, ktoré je dobré brať do úvahy pred ich definitívnou objednávkou:

1. Rozhodnutie o umiestnení – kde bude plachtová garáž umiestnená tak, aby čo najlepšie plnila svoj účel.

2. Rozhodnutie o rozmeroch – akú veľkú plachtovú garáž budete potrebovať, aby splnila vaše očakávania – garáž, odkladací priestor, ich kombinácia.

3. Materiál konštrukcie a plachty – od kvality materiálu konštrukcie a plachty závisí životnosť plachtovej garáže – čím kvalitnejší materiál, tým dlhšie ju budete môcť využívať.

4. Náhradné diely a príslušenstvo - ak je možnosť dokúpiť časom náhradnú plachtu, potom ju budete používať dvojnásobne dlhšie.

8 tipov pre účelné i nevšedné používanie plachtových garáží

Možno je slovo garáž trochu mätúce, ale plachtové garáže sú multifunkčné a môžete ich skutočne využiť viacerými spôsobmi, ako len prechodná garáž pre vášho plechového tátoša.

1. Plachtová garáž pre automobil

Schovajte vášho miláčika pod plachtovú garáž. Či priamo doma, na dovolenke alebo na nejakom dočasnom parkovisku. S ohľadom na veľkosť a rozmery plachtových garáží sú vhodné pre osobné automobily, obytné vozy, karavany, dodávky aj menšie nákladné automobily.

2. Hospodárske stroje pod plachtovou garážou

Ak ste farmárom alebo pracujete v poľnohospodárstve, plachtovú garáž využijete pre vaše traktory, kombajny, kosačky a ďalšie potrebné stroje, ktoré chcete určite ochrániť pred nepriazňou počasia.

Pravdepodobne oceníte plachtové garáže robustnejších veľkostí s ohľadom na veľkosť vašich strojov a rozsah sezónnych prác.

3. Dreváreň z plachtového prístrešku zmontovaná za 90 minút

Poriadok a pekne poukladané drevo pri vašom dome alebo záhradke. Plachtová garáž aj tu dokonale poslúži svojmu účelu. V nej sa bude drevo vetrať, vzduch okolo bude prúdiť, a tým pádom aj schnúť. Nebude naň pršať ani snežiť a stačí na to skutočne malá plocha.

4. Plachtové prístrešky pre záhradné stroje a techniku

Ste náruživým záhradníkom a máte už niekoľko technických pomocníkov, ktoré veľmi efektívne používate počas vašich prác v záhrade. Ak hľadáte úspornú, praktickú a mobilnú úschovňu pre všetky druhy záhradnej techniky, náradia, nástrojov a potrieb na kemping, plachtová garáž je výborným riešením.

Tam budete mať všetko po ruke a chránené pred vplyvom počasia a čiastočne aj pred chladom a vlhkom.

muž stohujúci slamu do plachtového prístrešku Shelterlogic

5. Plachtový prístrešok pre hospodárske zvieratá

Ďalšou možnosťou, ako využijú poľnohospodári plachtové garáže (väčších veľkostí),mobilné prístrešky pre hospodárske zvieratá a kone alebo dokonca ako sezónnu šopu pre uskladnenie sena.

Plachty sú vybavené UV filtrom na obidvoch stranách, takže v prípade úkrytu pre kone a dobytok počas teplých letných dní im takto vytvoríte príjemnú oázu v horúčave.

Najlepšie práve v nejakom XXL prevedení, aby ste tam zmestili všetko, čo na vašej farme potrebujete ochrániť.

6. Bazén v lete pod plachtovou garážou

Počas jari, leta a jesene sa plachtový prístrešok hodí aj ako kryt na bazén vo vašej záhrade. Umožní vám to kúpanie v bazéne aj počas dažďa či chladnejšieho počasia, keďže pod plachtou pršať nebude a lepšie sa tam udrží teplo. Zároveň sa tým možnosť kúpania v rámci roku predĺži.

Budete mať ochranu vody pred padajúcim nečistotami a zvýšenú bezpečnosť pred náhodným pádom do odkrytého bazéna. Keď skončíte so sezónnym kúpaním, nájdete mu iné praktické použitie.

7. Prenosné zakrytie stavebného materiálu a tovaru pod plachtovým prístreškom

Či už máte dom so záhradkou, kde podchvíľou všeličo majstrujete alebo máte firmu, kde je potrebné skladovať materiál i hotové výrobky, plachtová garáž vám môže dobre poslúžiť ako prenosný a dočasný sklad – stavebného materiálu, hotových produktov, pneumatík a pod. Kvalitné plachtové prístrešky odolávajú poveternostným vplyvom aj mechanickému namáhaniu.

Rovnako dobre pod plachtovú garáž umiestnite sezónny showroom (záhradníctvo, pestovatelia, záhradné technika) alebo sezónny sklad tovaru a materiálu.

8. Plachtová garáž ako veľtržný stánok

Ak potrebujete provizórny stánok na výstavu alebo veľtrh, ktorý bude dostatočne chránený pred slnkom, dažďom aj vetrom, môžete taktiež veľmi účelne využiť práve plachtovú garáž. Takto vyriešite požiadavku na stánok k vašej spokojnosti a tiež k spokojnosti vašich klientov alebo obchodných partnerov.

Budete prekvapení, koľko rôznych možností využitia plachtovej garáže nájdete, keď ju budete naozaj vlastniť. O tom by vám vedeli rozprávať naši zákazníci, ktorí si kupujú 50 plachtových garáží SHELTERLOGIC ročne.

Budeme radi, keď rozšírite ich rady a stanete sa majiteľom aspoň jednej z nich. Potom si už ľahko poviete„no problem, schovám to pod plachtu“.

Nechajte sa inšpirovať širokou škálou možností, ako používať plachtové garáže a tiež dôvodmi, prečo sa skutočne oplatí vybrať si túto alternatívu ochranného, úložného a odkladacieho priestoru.

Ak hľadáte inšpirácie a premýšľate nad stavbou iného oddychového, úložného alebo skladovacieho priestoru do vašej záhrady a záhradky, pozrite si ďalšie blogové príspevky v našom Magazíne. Nájdete inšpirácie a pomoc pri rozhodovaní, keď si chcete zaobstarať vybranú stavbu v záhrade, záhradnú techniku alebo náradie.


Publikované: 19.11.2020
Zdieľajte:
Mohlo by vás tiež zaujímať
Krmítko pre vtáky: Ako správne vybrať a umiestniť, aby prežili zimu?

Krmítko pre vtáky: Ako správne vybrať a umiestniť, aby prežili zimu?

Kŕmidlo pre vtáky je skvelý spôsob, ako prilákať do záhrady vtáčiky, ktoré cez zimu neodlietajú do teplých krajín a potrebujú vašu pomoc. Oni... Čítať ďalej 

Na čo všetko vám poslúži elektrický šrotovník?

Na čo všetko vám poslúži elektrický šrotovník?

Šrotovník by mal mať vo výbave každý hospodár. Je nenahraditeľným pomocníkom pri mletí a kŕmení hospodárskych zvierat. Prečítajte si o jeho... Čítať ďalej 

Ako si vybrať záhradný gril, ktorý splní vaše očakávania?

Ako si vybrať záhradný gril, ktorý splní vaše očakávania?

K letu neodmysliteľne patria grilovačky s rodinou a priateľmi. Podľa čoho si vybrať vhodný gril?  Zdroj: Canva Čítať ďalej 

30 rokov
pre Vás
Platby
na faktúru
Rýchle
dodanie tovaru
Garancia
vrátenia peňazí