Zdieľajte článok:

Ako si vybrať prístrešok alebo pergolu? Prinášame vám rady a tipy, ako na to

:

Moderné, praktické a zaujímavé prestrešenie pre váš dom a záhradu - práve to poskytujú hliníkové pergoly a prístrešky od firiem Palram a Lanitplast. Chcete spoznať ich výhody a dôvod, prečo sú vhodným a najmä praktickým doplnkom aj k vášmu domu? Všetko a ešte viac vám prezradíme v článku.

terasa prekrytá pergolou

Hliníkové pergoly a prístrešky sú veľmi efektívnou a funkčnou možnosťou na prekrytie terasy pri dome, sedenia s ohniskom v záhrade alebo plochy, kde parkujete auto.

Pergola aj prístrešok splní v sebe hneď 3 funkcie – tieni, chráni a efektne dopĺňa celkový dizajn terasy, ohniska, aj posedenia.

Predstavte si, ako si užívate príjemné posedenie so šálkou kávy na zakrytej terase, kde necítite vplyvy počasia. Pergola vám takisto spríjemní nastupovanie do auta, keď vonku prší, či sneží a vaše oblečenie tak zostane suché. A čo tak predstava, ako v zime konečne nastúpite do auta a vyrazíte bez nutnosti odhrabávania snehu a škrabania námrazy. Alebo posedenie s priateľmi v záhrade aj počas poriadne teplého dňa v tieni pergoly.

12 dôvodov, prečo si vybrať hliníkovú pergolu Palram a Lanitplast

Hlavné dôvody vychádzajúce z charakteristických čŕt a potvrdené skúsenosťou našich zákazníkov, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní o type pergoly:

1. Rýchle dodanie je u nás samozrejmosťou. Nie každý model máme na sklade, no vždy sa snažíme našim zakázníkom doručiť objednaný tovar čo najskôr.

2. Elegantný dizajn a moderné prevedenie pre harmonický súlad s vašou záhradou a domom.

3. Priaznivý pomer cena vs. kvalita v porovnaní s pergolami vyrobenými „na mieru“.

4. Dlhá životnosť, ktorú zabezpečí silná konštrukcia a vysoká odolnosť strešných panelov voči záťaži alebo poškodeniu.

5. Nenáročná údržba vysokotlakovým čističom alebo len dažďom, keďže hliníkový rám je špeciálne ošetrený práškovou farbou a je vysoko odolný voči korózii.

6. 100% UV ochrana voči slnečnému žiareniu, ktorá zároveň chráni strešné panely voči žltnutiu a krehnutiu.

7. Poskytuje dostatočné presvetlenie ale aj príjemný tieň, vďaka čomu si môžete užívať horúce dni v príjemnom tieni pergoly.

8. Jednoduchú montáž krok po kroku zvládnu 2 osoby podľa návodu k montáži, pričom spojovacie a kotviace prvky sú súčasťou balenia pergoly.

9. Možnosť zachytávania dažďovej vody pomocou integrovaných odkvapov.

10. Ľahká demontáž a opätovná montáž na inom mieste podľa vášho výberu.

11. Pergoly Sierra umožňujú, napr. počas zimného obdobia, vybrať strešné panely, a tým zabezpečiť ešte vyššiu životnosť samotnej pergoly.

12. Variabilita v dĺžkach pergol Sierra, ktoré si klienti môžu prepojiť navzájom tzv. prepojovacou sadou a vytvoriť si ľubovoľne dlhú pergolu.

biela pergola Palram

Prednosti hliníkových pergol a prístreškov Palram a Lanitplast

Elegantný dizajn a moderné prevedenie pergol a prístreškov

Na výber máte u nás viac ako 20 druhov pergol v rozličných rozmeroch, v niekoľkých farebných prevedeniach (biela, antracitová, šedá), s 2 alebo 3 opornými stĺpmi.

Elegantný dizajn a ich moderné prevedenie splní požiadavky aj náročnejších a esteticky zameraných klientov.

Osvedčená kvalita materiálu pre pevnosť a odolnosť hliníkových pergol

Pergoly a prístrešky sa vyrábajú z hliníkových profilov a silného sendvičového polykarbonátu so 100 % UV ochranou, čo zaručuje ich dlhú životnosť.

Viac ako 20 druhov pergol v rozličných rozmeroch, v niekoľkých farebných prevedeniach (biela, antracitová, šedá), s 2 alebo 3 opornými stĺpmi.

Je pre vás termín polykarbonát neznámy? A čo poviete na slovo „lexan“, ktorým býva tento termoplast častokrát označovaný? Polykarbonát je jednoznačne vynikajúcim riešením na presklenie nielen pergol a pristreškov, no taktiež sa používa napríklad aj pri skleníkoch.

O výhodách polykarbonátu sme písali aj v článku, kde sme pre vás porovnali skleníky a fóliovníky.

Odolná a únosná hliníková konštrukcia pergoly a prístrešku

Hliníkové konštrukcie pergol a prístreškov zodpovedajú týmto nárokom ich používateľov:

a) pevnosť – vydržia chladné počasie s návalmi snehu, silný vietor a v jeseni zaťaženie listami;

b) odolnosť – hliníkový rám je ošetrený práškovou farbou a jednotlivé kovové prvky zasa galvanicky, vďaka čomu je konštrukcia vysoko odolná voči poveternostným vplyvom,

hrdzaveniu, plesniam a machom.

Ďalšími výhodami sú dlhá životnosť, minimálna údržba a farebná stálosť.

Nastaviteľná výška ukotveniaposuvné oporné nohy sa prispôsobia väčšine bežných terás.

pergola Lanitplast postavená pri bazéne

Odolné a priepustné strešné panely pergoly a prístrešku

Polykarbonát sa vyznačuje predovšetkým týmito výhodami, ktoré oceníte na vašej pergole, či prístrešku:

a) tepelná odolnosť – vďaka vrstve proti UV žiareniu
b) vysoká svetelná priepustnosť
c) nárazu vzdornosť - minimálna možnosť poškodenia a vznik črepín pri montáži a manipulácii
d) dobré optické vlastnosti, tuhosť a únosnosť
e) dlhá životnosť

Strešné panely sú odolné proti vysokému zaťaženiu snehom a ich priepustnosť svetla je cez 90 %. To znamená, že na jednej strane vytvára pergola príjemný tieň a na druhej strane zostáva bohato presvetlená.

Doplnkový sortiment k pergolám a prístreškom Palram a Lanitplast

K pergolám si môžete objednať aj doplnkový sortiment ako bočné steny, prepojovacie sady, osvetľovací systém a krycie zásteny.

Okrem hliníkových pergol si prezrite aj prístrešky na autá, striešky nad vchodové dvere, bočné steny ku vchodových dverám alebo prístrešky na drevo.

Ak chcete naozaj veľmi promptne alebo prechodne vyriešiť situáciu s prekrytím auta, dreva alebo náradia do záhrady, svoju pozornosť upriamte na plachtové prístrešky a plachtové garáže.

Výrobca hliníkových pergol a prístreškov Palram

Palram ako svetový líder vo výrobe plastových materiálov je synonymom svetovej kvality dostupnej pre každého.

Celosvetový líder výroby plastových krytín

História tejto izraelskej spoločnosti siaha do roku 1967, kedy vznikla malá výrobná firma. Od tej doby rozšírila svoju pôsobnosť na 6 kontinentov a stala sa celosvetovým lídrom výroby plastových krytín a materiálov.

Pre produkty značky Palram je typická vysoká kvalita spracovania a dokonale premyslené detaily vychádzajúce z dlhoročného vývoja a predaja tohto sortimentu.

Svetové stavby svedčia o kvalite Palram

O kvalite ich produktov svedčia aj známe svetové stavby ako Olympijský štadión v Aténach, Pekingu, futbalový štadión v talianskom Udine či nemeckom Essene, medzinárodné letiská v Číne, nákupné centrá vo svetových metropolách a mnoho iných významných stavieb.

Palram je celosvetovým lídrom výroby plastových krytín a materiálov.

Testovanie výplní Palram pomocou golfovej loptičky

Pri testovaní kvality a pevnosti polykarbonátových výplní Palram sa použili golfové loptičky. Výsledkom testov bolo len poškodenie, ale nie prederavenie, či rozbitie polykarbonátovej výplne.

Toto všetko sú hlavné dôvody, prečo je Palram súčasťou nášho sortimentu a tieto pergoly a prístrešky našim klientom vrelo odporúčame.

hliníkové hranoly pre prístrešok a pergolu

3 rozhodnutia pred nákupom hliníkovej pergoly alebo prístrešku

Prv, ako si objednáte vašu novú pergolu alebo prístrešok, porozmýšľajte aj nad týmito 3 oblasťami:

1. Rozhodnutie o umiestnení, prevedení a rozmeroch pergoly a prístrešku

Ako prvé odporúčame dôsledne premyslieť, kde chcete pergolu mať a aký účel má spĺňať.

Toto rozhodnutie robíte na niekoľko rokov, nie na jednu sezónu. Bude umiestnená vedľa domu alebo voľne stojaca niekde v záhrade?

pristresok Palram so zaparkovaným bielym autom

Pri výbere plochy, kde chcete umiestniť pergolu berte do úvahy:

výhľad, ktorý máte z tohto miesta (aby ste sa nedívali na stojisko kontajnerov, alebo kompost), snažte sa hlavný pohľad zo sedenia orientovať na pohľadovú časť vašej záhrady.

množstvo slnečného svetla, ale aj veternosť na tomto mieste, je jedným z aspektov, ktoré ovplyvňujú to, aký typ prístrešku si zvolíte. V prípade vysokého počtu hodín slnečného svitu na mieste pergoly, už pri nákupe zvážte aj spôsob tienenia pergoly.

blízkosť susedov alebo verejnosti vzhľadom na vaše súkromie. Nie každý je rád, keď sa jeho súkromie rozoberá v širokom-ďalekom okolí, preto zvážte aj umiestnenie pergoly vzhľadom na okná a bežný pohyb u susedov.

Prezrite si konštrukčné možnosti prevedenia pergol a to, či je v súlade s dizajnom domu, okolitých drobných záhradných stavieb. Rozmyslite si, ktorý materiál vám vyhovuje a tiež to, ako si tú svoju pergolu predstavujete (so sklom, s termoplastom, zakrytá látkou, rolovacia, atď.)?

2. Príprava podkladu na umiestnenie pergoly

Od druhu pergoly závisí, aký podklad je potrebné pripraviť pre jej umiestnenie – rovná plocha, trávnatý podklad, betónové základy, betónové pätky, či iné spôsoby upevňovacích prvkov potrebných k bezpečnému ukotveniu pergoly

Hliníkovú pergolu a prístrešok zmontujú 2 osoby počas jedného dňa.

Príprava podkladu je plne v réžii a kompetencii vás, ako budúceho majiteľa pergoly alebo prístrešku. Preto je vhodné zohľadniť pri objednávke aj čas potrebný pre prípravu a realizáciu podkladu budúcej pergoly, aby vám pergola v krabiciach nezavadzala v obývačke, kým dokončíte podklad. Každý podklad musí byť dostatočne pevný a rovný. 

Pre hliníkové pergoly sú vhodné tieto druhy podkladov, aby si pergoly udržali svoju životnosť:

betónová platňa,

drevená konštrukcia,

betónové pätky,

zámková dlažba alebo vydláždená terasa,

spevnená plocha obložená drevenými alebo drevoplastovými doskami.

Pri niektorých druhoch pergol, napr. drevených alebo kovových, je potrebné zabezpečiť aj odkvapové rúry. Dažďovú vodu, ktorú takto nazbierate, môžete veľmi efektívne použiť na zavlažovanie záhrady.

3. Informácie k montáži hliníkovej pergoly a prístrešku

Všetky inštrukcie a informácie k montáži nájdete v návode k montáži, ktorý sa dodáva spolu so samotnými prvkami pergoly zákazníkovi.

Hliníkovú pergolu a prístrešok zmontujú 2 osoby počas jedného dňa. Kotviace prvky potrebné k montáži sú súčasťou balenia, ale je tiež možné, zakúpiť ich v každom železiarstve.

Teraz je už všetko pripravené a objednávku hliníkovej pergoly alebo prístrešku smelo odošlite.

Objednajte pergolu ešte dnes

Na stavbu pergoly je vždy ten správny čas. Zvážte, prehodnoťte a porovnajte si výhody jednotlivých prevedení pergol a prístreškov pre váš dom alebo záhradu. Vyberte si z našej širokej ponuky produktov. Stačí kliknúť na banner a vyberať. 

banner pergoly


Autor článku:
Lukáš Časta
Lukáš Časta

Lukáš je človek všestranný. Počas bežného dňa pomáha kolegom, kontroluje sklad, komunikuje so zákazníkmi a medzitým v hlave vymýšľa nové nápady pre e-shop. Je otcom na plný úväzok a v záhrade najradšej pestuje rastliny, ktoré deti zjedia skôr ako dozrejú :)

Publikované: 09.09.2020
Zdieľajte:
Mohlo by vás tiež zaujímať
Na čo všetko vám poslúži elektrický šrotovník?

Na čo všetko vám poslúži elektrický šrotovník?

Šrotovník by mal mať vo výbave každý hospodár. Je nenahraditeľným pomocníkom pri mletí a kŕmení hospodárskych zvierat. Prečítajte si o jeho... Čítať ďalej 

Ako si vybrať záhradný gril, ktorý splní vaše očakávania?

Ako si vybrať záhradný gril, ktorý splní vaše očakávania?

K letu neodmysliteľne patria grilovačky s rodinou a priateľmi. Podľa čoho si vybrať vhodný gril?  Zdroj: Canva Čítať ďalej 

5 dôvodov, prečo by ste si mali zaobstarať prístrešok pre auto

5 dôvodov, prečo by ste si mali zaobstarať prístrešok pre auto

Načo by mi bol prístrešok? Dobre je autu aj na ulici. Nie, nie je. Prečo? Máme pre vás hneď 5 dôvodov. Čítať ďalej 

30 rokov
pre Vás
Platby
na faktúru
Rýchle
dodanie tovaru
Garancia
vrátenia peňazí