Zdieľajte článok:

Nádrže na dažďovú vodu šetria vašu peňaženku aj životné prostredie

:

Sudy na dažďovú vodu sú ideálnym pomocníkom pre každého záhradkára či chatára. Vďaka nim šetríte životného prostredie a zároveň máte zásoby dažďovej vody pre zalievanie vašej záhrady a záhonov. Kvalitné materiály nádob na dažďovú vodu a ich účelné prevedenia zabezpečujú dlhodobé používanie s alternatívnymi využitiami počas celého roku. Zaujímavé dizajnové modely nádrží na dažďovú vodu umožňujú výber podľa vášho estetického cítenia a harmonického doladenia so záhradou a exteriérom domu, či chaty.

sud na dažďovú vodu s kohútikom za domom

Odolný materiál sudov na dažďovú vodu

Na výrobu nádrží na dažďovú vodu sa používa kvalitný plastový materiál, ktorý zabezpečí praktické používanie, jednoduchú údržbu a vďaka nízkej hmotnosti aj ľahkú manipuláciu.

Zároveň je tento plast odolný voči poveternostným vplyvom, čo zaručí jeho dlhú životnosť a možnosť používania viac rokov. Počas mrazivých dní je dobré nádoby na dažďovú vodu vypustiť, aby sa predišlo ich poškodeniu alebo zničeniu.

Dizajnové kúsky v tvare amfory alebo dreveného suda budú dokonale ladiť s vašou záhradou.

Široké využitie zásobníkov na dažďovú vodu v záhrade, na chalupe i na balkóne

Keďže ide o zabezpečenie lacného spôsobu zalievania záhrad a záhonov, ktoré je taktiež ekologické, nádrže na dažďovú vodu nájdu svoje uplatnenie na rôznych miestach.

Kde všade si nájdu sudy svoje využitie?

dom

záhrada

farma

hospodárstvo

poľnohospodárstvo

chaty a chatové oblasti

záhradné chaty

lazy a samoty

záhradníctva

veľké skleníky

bytové domy s balkónmi a terasami

Možností je istotne ešte veľa a keďže záhradkári a kutilovia sú veľmi tvoriví, nájdu aj ďalšie miesta, kde nádoby na dažďovú vodu efektívne využijú.

Jednoduchá manipulácia a inštalácia sudov na dažďovú vodu

Nádoby na dažďovú vodu z plastového materiálu patria medzi najobľúbenejšie aj vďaka ich nízkej hmotnosti, jednoduchej manipulácii a inštalácii sudov na potrebné miesta.

V zadnej časti nádrží na zber dažďovej vody sa štandardne nachádzajú dva prelisy, ktoré je možné vyrezať a umiestniť do nich zvod odkvapu. Voda sa môže napúšťať aj cez vrchný otvor.

Praktickou vychytávkou vybraných druhov nádrží sú 2 otvory pre vypustenie vody – jeden pre inštaláciu kohútika na vypúšťanie vody a druhý, nižšie k zemi, pre pripevnenie hadice.

aquacan nádrž na dažďovú vodu v záhrade

Každá nádrž na vodu má však vlastné špecifikácie, ktoré nájdete v popisoch produktov. K základnému vybaveniu sudov si viete prikúpiť aj sadu príslušenstva, kohútik, vonkajší filter hrubých nečistôt dažďovej vodyprepojovaciu hadicu na odkvap či podstavec pod sud.

Ľahká a rýchla údržba nádrží na dažďovú vodu

Veľkou výhodou, ktorú ocenia záhradkári a majitelia sudov na dažďovú vodu, je ľahká údržba. Stačí, keď ich opláchnete čistou vodou, prípadne usadené nečistoty odstránite handrou alebo kefkou.

Pravidelná údržba je štandardom a povinnosťou pred zimou.

Pokiaľ si k sudom dokúpite aj vonkajší filter hrubých nečistôt, do nádrže sa vám dostane minimum neporiadku.

Celoročné využitie nádob na dažďovú vodu

Prvotným účelom nádrží na dažďovú vodu je zber dažďovej vody zo striech domov, resp. iných stavieb a jej ekologické využitie na polievanie záhrad a záhonov.

Pokojne však do týchto sudov môžete napustiť vodu z vašich studní, aby ste ich mali bližšie pri záhonoch či zeleninovej časti záhrady.

Sudy na dažďovú vodu využijete aj mimo sezóny – na skladovanie muštu, obiliakrmiva alebo iných druhov sypkých materiálov.

Štýlový dizajn nádrží na dažďovú vodu

V prípade, že máte radi dizajnové kúsky inšpirované dobovými motívmi alebo chcete, aby vám záhrada estetický ladila, potom siahnite po sudoch na dažďovú vodu v tvare amfory v rôznych farbách (terakota, antracit).

Tvar a konštrukcia nádrže je inšpirovaná modelom starovekej amfory, ktorú môžete umiestniť aj na viac viditeľné miesto záhrady. Dokonca, súčasťou otvoru nádoby vo vrchnej časti je kvetináč, kde si môžete zasadiť okrasné kvety.

woodcan hnedý

Milovníkom dreva sa bude pozdávať štýlová nádrž na dažďovú vodu ako imitácia dreveného suda s veľkým otvorom vo vrchnej časti pre pohodlné napúšťanie vody a naberanie vody vedrom alebo krhlou.

Nádrže na dažďovú vodu sú praktickým a štýlovým pomocníkom podporujúcim ekologický spôsob života.

Podstavec pod sud na zachytávanie dažďovej vody

Pre ešte pohodlnejšie vypúšťanie vody zo suda je v portfóliu produktov pre zber dažďovej vody podstavec pod sud. Je výborným pomocníkom pre zásobníky na dažďovú vodu s objemom 200 l a 300 l.

Doprava nádob na dažďovú vodu priamo domov

Sudy na dažďovú vodu si veľmi komfortne a rýchlo objednáte v našom internetovom obchode z pohodlia domova.

Keďže dovoz nádob na dažďovú vodu zabezpečíme priamo k vám, ušetríte čas a peniaze spojené s dopravou.

starý muž polieva rastliny

Zásobníky dažďovej vody pre ekologickejší život

Nádoby na zber dažďovej vody sú veľmi praktickou pomôckou do vašej záhrady. Ušetria nielen vašu peňaženku, no zároveň aj životné prostredie.

Všetky typy a prevedenia sudov na dažďovú vodu nájdete v našom internetovom záhradnom centre s popisom a informáciami o jednotlivých nádobách a ich prevedeniach.

Stačí kliknúť na banner a vyberať.

banner na nádrže na dažďovú vodu


Autor článku:
Dominika Boďová
Dominika Boďová

Dominika je človek starostlivý. O zákazníkov e-shopu sa stará s radosťou a láskou ako o svoje deti. Stará sa aj o prírodu, a preto vždy pri behaní v lese pozbiera odhodené odpadky.

Publikované: 29.04.2021
Zdieľajte:
Mohlo by vás tiež zaujímať
Na čo všetko vám poslúži elektrický šrotovník?

Na čo všetko vám poslúži elektrický šrotovník?

Šrotovník by mal mať vo výbave každý hospodár. Je nenahraditeľným pomocníkom pri mletí a kŕmení hospodárskych zvierat. Prečítajte si o jeho... Čítať ďalej 

Ako si vybrať záhradný gril, ktorý splní vaše očakávania?

Ako si vybrať záhradný gril, ktorý splní vaše očakávania?

K letu neodmysliteľne patria grilovačky s rodinou a priateľmi. Podľa čoho si vybrať vhodný gril?  Zdroj: Canva Čítať ďalej 

5 dôvodov, prečo by ste si mali zaobstarať prístrešok pre auto

5 dôvodov, prečo by ste si mali zaobstarať prístrešok pre auto

Načo by mi bol prístrešok? Dobre je autu aj na ulici. Nie, nie je. Prečo? Máme pre vás hneď 5 dôvodov. Čítať ďalej 

30 rokov
pre Vás
Platby
na faktúru
Rýchle
dodanie tovaru
Garancia
vrátenia peňazí