Zdieľajte článok:

6 dôvodov, prečo vám kŕmidlá a napájadlá skvalitnia chov zvierat na farme

:

Farmári, chovatelia zvierat a majitelia hospodárstiev uvítajú produkty, ktoré im pomôžu pri každodennej práci i pri starostlivosti o hospodárske zvieratá. Kŕmidlá, napájadlá alebo pasce proti škodcom ušetria trochu času, ktorého pri práci na farme nikdy nie je nazvyš.

kŕmenie sliepok pomocou kŕmidla pre sliepky

Nezainteresovaný pozorovateľ bez pár dňovej skúsenosti na farme by bol skutočne prekvapený, čo všetko starostlivosť o dobytok a hospodárske zvieratá prináša. A častokrát s neistým výsledkom.

Kŕmidlá, napájadlá a zariadenia na prípravu stravy pre zvieratá uvítajú aj domácnosti, ktoré sa rozhodli pre domáci chov zvierat a pestovanie zeleniny.

Aby sme uspokojili požiadavky farmárov a chovateľov zvierat, do nášho sortimentu sme zaradili produkty, ktoré ocení práve táto cieľová skupina a tiež domácnosti, samostatne hospodáriaci roľníci a ostatní drobní chovatelia.

6 dôvodov pre nákup vybavenia pre farmu a hospodárstvo

Vybavenie pre farmu a hospodárstvo obsahuje hneď niekoľko kategórií produktov – kŕmidlá, napájadlá, zariadenia pre prípravu potravy a tiež na ochranu proti škodcom.

Všetky kategórie majú spoločných týchto 6 argumentov, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní sa o ich nákupe:

1. praktické a účelné použitie,
2. povrchová úprava produktov pre dlhšiu životnosť a odolnosť,
3. ľahká manipulácia,
4. jednoduchá údržba a umývanie,
5. ušetrený čas, keďže objednávku urobíte kedykoľvek počas dňa alebo dokonca v noci z domu a produkty doručíme priamo k vám domov do 2 dní,
6. odborné poradenstvo a dodatočné informácie pri nákupe.

Kŕmidlá pre hydinu a králiky

Portfólio vari tých najzákladnejších potrieb chovateľov – teda kŕmidiel - obsahuje kŕmidlá pre hydinu v 4 prevedeniach a kŕmidlá pre králiky v 4 prevedeniach.

Kŕmidlá pre hydinu sú vhodné pre sliepky, kuriatka, kačice, husi, morky, prípadne pre holuby a prepelice.

Na ich výrobu sa používa pozinkovaný plech a ich veľkosť si prispôsobíte podľa vašej aktuálnej potreby. Kŕmidlá sú hygienické a ľahko umývateľné.

V prípade kŕmidiel pre králiky ide o tzv. jasle (malé a veľké) ako zásobární sena, prípadne inej potravy.

Manipulácia a ich obsluha s týmito kŕmidlami je veľmi jednoduchá a rýchla.

kŕmenie zajacov pomocou senníka

Napájadlá pre hydinu a malé zvieratá

Napájadlá v našom sortimente sú určené prevažne pre hydinu, ako sú sliepky, nosnice, kurčatá, husi, kačky, morky a pod.

Prevedenie a konštrukcia napájadla zabezpečí hydine stály príjem vody. Skladá sa z dvoch častí - prvou časťou je pozinkovaný plechový tanier a druhou časťou pozinkovaný plechový klobúk.

Podľa vašich potrieb si môžete vybrať 2-litrové a 8-litrové napájadlo.                                    

Napájadlo sa jednoducho rozkladá, vďaka čomu je s ním veľmi ľahká manipulácia a jeho obsluha.

Príprava potravy pre zvieratá na farme

Pod týmto spoločným názvom sa skrývajú stroje ako lúpač kukuricerezačka repy. Pomocníci pri príprave potravy pre zvieratá, ktoré vám ušetria čas a uľahčia kŕmenie.

Lúpač kukurice automaticky oddeľuje kukuričné šúľky a kukuričné zrná padajú samostatne do pripravenej nádoby. Je vyrobený z kovu a jeho ozubený kotúč z liatiny.

Rezačku repy využijete aj na rezanie, či strúhanie iných druhov plodín ako len repy. Rezač repy má kovovú konštrukciu a plechový násyp.

Vďaka použitým materiálom a konštrukcii sú stabilné a ich obsluha je veľmi jednoduchá.

návnada na pasci na myši

Ochrana hospodárstva voči škodcom

Každý z nás sa stretol s malými záškodníkmi, ktorí sa tu a tam objavia pri dome, na farme, pri hospodárstve alebo v záhrade. Svojou aktivitou neprinášajú majiteľom benefity, ale naopak škodia.

V prípade, že sa potrebujete „porátať“ s myšami, potkanmi, hlodavcami alebo krtkami, máte na výber niekoľko možností - klasické drevené pasce, plechové pasce alebo špeciálne klietkové pasce podľa jednotlivých druhov záškodníkov.

Veríme, že spomínaní škodcovia sa vášmu statku a domu zďaleka vyhýbajú. Ale keby predsa, možné riešenie si obstaráte aj u nás.

Kvalitné záhradné náradie pre farmu a hospodárstvo

Chov zvierat – to je celodenná práca, ku ktorej patria aj aktivity ako čistenie, odnášanie, prenášanie, vyhadzovanie, atď. Aby vám aj tieto činnosti išli ako po masle, potrebujete kvalitné náradie a nástroje.

Motyky, lopaty, hrable, vedrá, kosy, vidly, metly, rebríky a ďalší sortiment náradia, kde si vyberiete z viac ako 200 produktov. Štandardné fúriky, vozíky a káričky, vrátane fúrikov pre hospodárske účely, ktoré spĺňajú požiadavky pre presun ťažších alebo väčších nákladov.

Práca na farme a starostlivosť o hospodárske zvieratá je nikdy nekončiacim kolotočom. Aj pomocou takých maličkostí, ako sú praktické a funkčné kŕmidlá, napájadlá alebo stroje na prípravu potravy, sa dá táto práca aspoň trochu zjednodušiť.


Autor článku:
Dominika Boďová
Dominika Boďová

Dominika je človek starostlivý. O zákazníkov e-shopu sa stará s radosťou a láskou ako o svoje deti. Stará sa aj o prírodu, a preto vždy pri behaní v lese pozbiera odhodené odpadky.

Publikované: 10.05.2021
Zdieľajte:
Mohlo by vás tiež zaujímať
Na čo všetko vám poslúži elektrický šrotovník?

Na čo všetko vám poslúži elektrický šrotovník?

Šrotovník by mal mať vo výbave každý hospodár. Je nenahraditeľným pomocníkom pri mletí a kŕmení hospodárskych zvierat. Prečítajte si o jeho... Čítať ďalej 

Ako si vybrať záhradný gril, ktorý splní vaše očakávania?

Ako si vybrať záhradný gril, ktorý splní vaše očakávania?

K letu neodmysliteľne patria grilovačky s rodinou a priateľmi. Podľa čoho si vybrať vhodný gril?  Zdroj: Canva Čítať ďalej 

5 dôvodov, prečo by ste si mali zaobstarať prístrešok pre auto

5 dôvodov, prečo by ste si mali zaobstarať prístrešok pre auto

Načo by mi bol prístrešok? Dobre je autu aj na ulici. Nie, nie je. Prečo? Máme pre vás hneď 5 dôvodov. Čítať ďalej 

30 rokov
pre Vás
Platby
na faktúru
Rýchle
dodanie tovaru
Garancia
vrátenia peňazí