Ako si vybrať správny fúrik? Poradíme vám, ako na to

:

Keď si predstavíte stavbára, záhradníka, či farmára, určite sa vám popri postave v špecifickom oblečení vybaví typický pomocník - fúrik. Niektoré sú menšie, pevnejšie, určené pre prenos ťažkých predmetov, iné s veľkým objemom, aby veľa uniesli. Uvedomíte si, že nie je fúrik ako fúrik. Pretože sú fúriky našou špecializáciou, pripravili sme prehľad toho, aké fúriky existujú a pre aký účel sú ideálne.

chlap stojaci na rebríku drží fúrik, v ktorom sedí žena

7 predností všetkých fúrikov z nášho portfólia

1. Výhodný nákup fúrikov

Priaznivý pomer ceny a kvality jednotlivých prevedení fúrikov bude isto dôležitým rozhodovacím faktorom pri výbere a kúpe fúrika pre vašu záhradu, dom, stavbu alebo hospodárstvo.

2. Kvalita materiálu a odolnosť fúrikov voči počasiu

Fúriky v našom portfóliu sa vyrábajú z kvalitných materiálov, ktoré sú zároveň povrchovo ošetrené, aby odolali akýmkoľvek poveternostným vplyvom (aj keď ich náhodou zabudnete uprostred dvora alebo záhrady).

3. Veľký výber fúrikov pre dom, dvor, stavbu i hospodárstvo

Základné rozdelenie fúrikov na záhradné, stavebné a hospodárske vám uľahčí vaše rozhodovanie o výbere toho správneho fúrika na účel, ktorý najviac potrebujete.

To môže byť len prvotným filtrom, aby ste si vybrali fúrik, ktorý vám skutočne sadne do ruky a pre váš špecifický účel.

4. Viac farieb fúrikov

Zabudnite na nudné a tradičné farby fúrikov. Vyberte si červený alebo fialový a dajte jasne najavo, komu tento fúrik patrí.

5. Podpora slovenských výrobcov fúrikov

Naše fúriky sa vyrábajú na Slovensku a ich nákupom podporíte regionálnych výrobcov fúrikov.

6. Náhradné korby aj kolesá fúrikov

Štandardom nášho portfólia sú aj hodne zastúpené náhradné diely pre fúriky – korby a kolesá. Skutočne nemusíte kupovať nový celý fúrik. Kúpte si tú časť, ktorá už nápor vášho aktívneho prevážania nevydržala.

7. Do 2 dní máte fúrik doma

Fúriky si objednajte online z pohodlia domunajneskôr do 2 dní ich už budete môcť používať pri prevážaní, odvážaní alebo prekladaní toho, čo potrebujete.

Tak ušetríte čas potrebný na nákup i dopravu fúrikov v kamennom obchode.

Určite venujte pozornosť detailným popisom jednotlivých druhov fúrikov v našom internetovom záhradnom centre www.ferex.sk, aby ste predišli možným nezhodám po doručení.

Vyberte si fúrik podľa účelu používania

Najdôležitejšie je si uvedomiť, na čo budete fúrik najčastejšie využívať? Chystáte sa stavať rodinný dom a stavebný oceľový fúrik je niečo, čo nesmie chýbať na ťažkú prácu? Alebo ste záhradkár v malej záhradkárskej osade s malou záhradkou a je pre vás dôležitá ľahká manipulácia? Tak siahnete po malom záhradnom fúriku. Prípadne máte hospodárstvo a veľký plastový fúrik bude ten, čo vám bude šetriť kroky, aby ste doniesli krmivo naraz? Podľa toho, čo najviac potrebujete prevážať, poznáme tieto fúriky podľa účelu. 

1. Stavebné fúriky

2. Záhradné fúriky

3. Hospodárske fúriky

Nezabudnite myslieť aj na šírku otvorov, kadiaľ budete musieť s fúrikom chodiť, vstupov do prístreškov, bránok a priechodov.

Stavebný fúrik

Základné parametre stavebného fúrika:

  • pevnosť - korba musí byť pevná, aby bezpečne bez poškodenia odniesla aj ťažké bremená,
  • odolnosť - musí odolať pri hrubšom zaobchádzaní s kovovým náčiním, nárazmi,
  • veľká nosnosť - naše produkty majú nosnosť 100 kg.

Stavebné fúriky ponúkame v dvoch základných prevedeniach:

1. objem lakovanej korby 60l , nosnosť 100 kg,

2. objem pozinkovanej korby 80l, nosnosť 100 kg, 

Pri bežných stavebných prácach je pre vás dostačujúci stavebný fúrik s objemom 60 l. Preveziete na ňom betón, piesok, štrk, hlinu a tiež rôzne druhy stavebného odpadu.

Ak potrebujete fúrik s väčším objemom, potom sa rozhodnite pre stavebný fúrik s objemom 80 l, ktorý vďaka pozinkovaniu lepšie odoláva korózii, čo predžuje jeho životnosť.

Korba sa vyrába z pozinkovanej ocele alebo z lakovaného plechu, čo taktiež prispieva k tomu, že vám bude dlho slúžiť. Lakovaný plech je menej odolný na poškriabanie. 

Taktiež si môžete vybrať, aké koleso bude mať váš stavebný fúrik. Tu je dôležitým parametrom povrch, po ktorom sa budete najčastejšie pohybovať s fúrikom. Oba typy kolies majú svoje výhody a nevýhody: 

  • plné koleso odolnejšie voči prepichnutiu, a je vhodnejšie na pohyb po stavenisku, záhrade,
  • nafukovacie koleso, ktoré zase lepšie tlmí nerovnosti na povrchu a transport materiálu je pohodlnejší,

Pri výbere fúrika dbajte aj na to, aby boli rukoväte vybavené plastovými krytkami. Tlačenie ťažkých bremien bude pohodlnejšie a ochránia vás pred poranením.

Záhradný fúrik

Pre najbežnejšiu prácuzáhrade (po strihaní kríkov, na odnesenie pokosenej trávy, odnesenie ťažších rastlín alebo prepravu substrátov) a pre prevážanie ľahších bremien sú vhodné fúriky väčších objemov, keďže ide o odvoz ľahšieho materiálu v porovnaní so stavebným. Plastové fúriky nemusia byť tak odolné na hrubšiu manipuláciu ako stavebné. 

Záhradné fúriky sú pre zákazníkov k dispozícii v 2 objemoch:

a) objem 100 l, nosnosť 100 kg
b) objem 125 l, nosnosť 100 kg

Korba fúrika sa vyrába z kvalitného plastového materiálu, ktorý je odolný bežnému používaniu. Korba je tak ľahká a umožní vám jednoduchšiu manipuláciu bez zbytočného prevážania kíl samotného telesa fúrika. Korba odoláva aj deformáciám po prenose neforemného materiálu. Čistenie je úplne jednoduché, stačí opláchnuť hadicou s vodou. Aby boli naše plastové fúriky ešte viac príťažlivé pre dámy záhradníčky, nielen tým, že mať čistý fúrik nie je nemožné, máme ich v 7 farbách, takže štýlová záhrada s ladiacim fúrikom so záhradným domčekom, fasádou, lavičkou je realitou.

dve ženy držiace záhradné náradie a fúrik

Fúrik je vybavený nafukovacím kolesom, vďaka čomu ľahko a pohodlne prekonáva nerovnosti na akomkoľvek povrchu. Nezačne poskakovať, nezabára sa do mäkkej pôdy a vy tak neprevrátite deti či vnúčatá z fúrika, pre ktorý je práve fúrik tým neštandardným zábavným dopravným prostriedkom. 

Jednoduchšiu a pohodlnejšiu manipuláciu a tiež ochranu pri pošmyknutí zabezpečia plastové krytky na rukovätiach.

Záhradné fúriky efektívne využijete na prepravu sena, potravy pre svojich domácich miláčikov a tiež priesad v záhrade, ich použitie je skutočne široké a sami budete prekvapený, kde všade si zastane svoje miesto, práve fúrik. 

Hospodársky fúrik

Ak sa zaoberáte chovom hospodárskych zvierat, vlastníte farmu alebo mini zoo, z vlastnej skúsenosti viete, že kvalitný hospodársky fúrik je vaším nevyhnutným pomocníkom.

Hospodárske fúriky sú určené predovšetkým na prevoz ľahkých a veľmi objemných materiálov, ako je seno, tráva alebo krmivo.

Prvou výhodou je teda ich objem – od 180 l až do 500 l, pretože zo všetkých predávaných fúrikov majú najväčší objem.

Korba fúrika, ktorá je vyrobená z kvalitnýchodolných plastov, prispieva k nízkej hmotnosti fúrika, a tým aj k jednoduchej manipulácii s celým fúrikom.

muž držiaci hospodársky fúrik

Aj hospodárske fúriky majú nafukovacie kolesá, ktoré taktiež podporujú ľahkú manipuláciu a sú vhodné pre akýkoľvek typ povrchu.

Hospodárske fúriky s vyšším objemom – 210 l, 290 l a 500 l sa vyrábajú aj v dvojkolesovej verzii pre ešte lepšiu a pohodlnejšiu prácu, na ktorú ho potrebujete. 

Náhradné diely a doplnkový sortiment k fúrikom

Ako vyriešiť prepichnuté koleso alebo poškodenú korbu vášho obľúbeného fúrika? Jednoducho potrebujete len náhradný diel. Samostatné náhradné korby alebo kolesá nájdete v našej ponuke. Šetríte životné prostredie a tiež vašu peňaženku.

Máte doma malého pomocníka v záhrade alebo pri prácach okolo domu? Objednajte špeciálny fúrik len pre neho/pre ňu a vytvorte spolu jeden štýlový záhradný tím.

Zároveň, záhradkárom dávame do pozornosti záhradné vozíky a káričky. Či už na prevážanie zeleniny, ovocia, lístia, trávy, konárov alebo aj šantenia s deťmi vo vašej záhrade.

Celú ponuku a sortiment produktov nájdete v našom eshope www.ferex.sk.

záhradkársky klub FEREX

Vyberáme z našej ponuky


Publikované: 03.09.2020
Zdieľajte:
Mohlo by vás tiež zaujímať
Krmítko pre vtáky: Ako správne vybrať a umiestniť, aby prežili zimu?

Krmítko pre vtáky: Ako správne vybrať a umiestniť, aby prežili zimu?

Kŕmidlo pre vtáky je skvelý spôsob, ako prilákať do záhrady vtáčiky, ktoré cez zimu neodlietajú do teplých krajín a potrebujú vašu pomoc. Oni... Čítať ďalej 

Na čo všetko vám poslúži elektrický šrotovník?

Na čo všetko vám poslúži elektrický šrotovník?

Šrotovník by mal mať vo výbave každý hospodár. Je nenahraditeľným pomocníkom pri mletí a kŕmení hospodárskych zvierat. Prečítajte si o jeho... Čítať ďalej 

Ako si vybrať záhradný gril, ktorý splní vaše očakávania?

Ako si vybrať záhradný gril, ktorý splní vaše očakávania?

K letu neodmysliteľne patria grilovačky s rodinou a priateľmi. Podľa čoho si vybrať vhodný gril?  Zdroj: Canva Čítať ďalej 

30 rokov
pre Vás
Platby
na faktúru
Rýchle
dodanie tovaru
Garancia
vrátenia peňazí