Zdieľajte článok:

Ako efektívne separovať? Pomôžu vám vrecia na odpad

:

Triedenie odpadu sa skloňuje v súvislosti so zodpovedným správaním k životnému prostrediu, s témou globálneho otepľovania a aj témou uhlíkovej stopy. Priateľskejší prístup k životnému prostrediu si vyžaduje poctivé triedenie a recykláciu odpadov. Jednoducho, ľahko a ekonomicky sa dá odpad triediť i do vriec na odpad, ktoré sú farebne rozlíšené podľa zložiek separovania, vyrobené na Slovensku a z recyklovaného materiálu. Aj tým urobíte malý krok pre ekologický životný štýl.

muž vkladajúci plastový pohár do odpadkového vreca

6 dôvodov pre nákup vriec na triedenie odpadu

Jednoduchou a finančne výhodnou formou realizovania triedeného zberu sú istotne vrecia na triedenie odpadu.

1. Multifunkčné využitie vriec na odpad

Vrecia na odpad sa hodia tak do domácností, ako aj do firiem, hotelov, skladov, kancelárií alebo iných prevádzok. Svoj účel splnia aj počas kultúrnych podujatí, športových akcií, tradičných jarmokov alebo sezónnych festivalov.

Pri zbere triedeného odpadu do vriec môže byť trochu problém s ich skladovaním a manipuláciou. Tu veľmi dobre poslúži stojan na vrecia na odpad. Informácie o ňom nájdete v texte nižšie.

2. Farebná totožnosť vriec na odpad s triedeným zberom

Vrecia na odpad sú farebne rozlíšené podľa základných zložiek triedeného zberu a podľa jednotlivých druhov materiálu: modré – papier, zelené – sklo, žlté - plast, červené – kovy, oranžové – tetrapaky, čierne – ostatný komunálny odpad.

Trieďte odpad podľa farebných vriec a základných farebných pravidiel separovania.

3. Recyklovaný materiál vriec na triedenie odpadu

Na výrobu vriec na odpad sa používa recyklovaný plastpolyetylén (LDPE) s hrúbkou stien 40 mikrónov.

Majú objem 120 litrov a rozmery 700 x 1100 mm.

Upozornenie: Plastové vrecia s týmto rozmerom nie je možné umiestniť na smetnú nádobu s objemom 120 l - vrece má menší obvod ako samotná smetná nádoba. Na smetnú nádobu máme v ponuke čierne vrecia s objemom 120 l a rozmermi 800 x 1100 mm.

4. 1 cena = 25 vriec na odpad

Vrecia na odpad sa predávajú vo forme rolky a 1 rolka obsahuje 25 vriec, čo je určite výhodné z dlhodobého hľadiska a aj z pohľadu vašej peňaženky. Ak by ste používali každý týždeň jedno vrece na odpad, celé balenie vám vydrží na jeden polrok.

5. Slovenský výrobca vriec na odpad

Nákupom týchto vriec na odpad podporíte regionálny slovenský trh, keďže sa vyrábajú priamo na Slovensku. Zároveň dáte najavo, že vám na čistote a kvalite vášho prostredia skutočne záleží.

6. Doprava vriec na odpad priamo k vám domov

Vrecia na triedený odpad si ľahko a rýchlo objednáte z pohodlia vášho domova alebo kancelárie a my vám ich zašleme priamo na vami uvedenú adresu do 2 dní. Tak opäť ušetríte váš čas aj peniaze.

Vrecia na triedenie odpadu, nádoby na triedený odpad alebo dokonca kontajnery pre separovanie? Výber necháme na vás a vaše potreby. Alfou a omegou je poctivé triedenie odpadu tak veľa, ako sa to dá – doma, v práci, pri trávení voľného času, na dovolenke. Jednoducho všade, kde vznikne odpad.

Nehádžme všetko do jedného vreca

Vrecia na triedený odpad sú farebné odlíšené tak, ako je to aj pri nádobách pre triedenie. Preto nehádžme všetko do jedného vreca, ale pekne po poriadku:

1. Zelené vrece na odpad

  • Zelené vrecia používajte na triedenie sklenených obalov (fľaše, poháre, iné nápojové obaly zo skla, nádoby zo skla, sklenené črepy, tabuľové sklo)

NEDÁVAJTE SEM - porcelán, keramiku, zrkadlá, žiarovky, autosklo alebo sklo kombinované s iným materiálom

2. Žlté vrece na odpad

  • Žlté vrecia používajte na separovanie plastov a plastových obalov (stlačené PET fľaše, plastové obaly z kozmetických a čistiacich prípravkov, fólie, plastové vrecká a tašky, tégliky, prípadne - ak je to tak u vás stanovené - aj viacvrstvové obaly z nápojov (džúsy, mlieko) a hliníkové plechovky z nápojov

NEDÁVAJTE SEM - vrstvené obaly, obaly z chemikálií, podlahové krytiny

3. Modré vrece na odpad

  • Modré vrecia používajte pre zber papiera, ako sú noviny, časopisy, kancelársky papier, reklamné letáky, knihy, zošity, krabice (poskladané), lepenku, kartón a pod.

NEDÁVAJTE SEM – zamastený a veľmi znečistený papier, kopírovací papier, fotopapier, použité hygienické vreckovky a obaly z kombinovaných obalov

4. Červené vrece na odpad

  • Červené vrecia používajte na separovaný zber kovových častí použitých výrobkov, plechoviek, kovových uzáverov.

5. Oranžové vrece na odpad

  • Oranžové vrecia používajte pre triedený zber obalov z nápojov a tetrapakov.

6. Čierne vrece na odpad

O presnom zložení jednotlivých druhov separovaného zberu vo vašej obci alebo meste sa informujte priamo tam. Je možné, že u vás platia trošku iné kritéria a rozloženia triedeného odpadu.

Určite sa dozviete, či má obec k dispozícii nádoby alebo kontajnery na zber triedeného odpadu alebo uprednostňuje jeho zber do farebne odlíšených vriec.

Najdôležitejšie je, že budete aktívne rozhodovať o tom, kde vložíte ten odpad, ktorý práve držíte v ruke. Lebo za ním sa ukrýva šetrenie zdrojov, financií (aj vlastných), energií, chránenie životného prostredia a aj maličký príspevok k ochrane klímy.

vyhadzovanie odpadu do vreca na odpad

Stojan na vrecia na odpad

Pre udržanie poriadkulepšej manipulácie s vrecami pri vhadzovaní odpadkov sú praktickýmcenovo výhodným riešením stojany na vrecia na odpad.

Použitie stojanu na vrecia na odpad

Ich využitie oceníte počas celého roku – v domácnosti, vo firme, v prevádzke alebo v obci a meste. Zároveň nájdu svoje uplatnenie aj počas sezónnych aktivít, ako sú jarmoky, kultúrne podujatia, športové akcie, ktoré sa realizujú na verejných priestranstvách alebo v centrách miest a obcí.

Vrecia na zber triedeného odpadu s objemom 120 litrov jednoducho umiestnite do stojanov a rovnako ľahko ich vyprázdnite, kedykoľvek to budete potrebovať.

Odolnosť stojanu na odpadkové vrece

Vďaka povrchovej úprave – žiarovým pozinkovanímodolné voči poveternostným vplyvom, a tým je predĺžená aj ich životnosť.

Vozík na odpad pre lepšiu manipuláciu s odpadom

Pre ešte pohodlnejšiu manipuláciu s odpadom uloženým vo vreciach oceníte vozík na odpad, ktorý účelne využijete aj pri ďalších prácach v záhrade alebo na verejných priestranstvách (zber trávy, sena, lístia, iného záhradného odpadu).

Čistota vašich priestorov za rozumnú cenu a priateľský prístup k životnému prostrediu bude zabezpečený pomocou skutočne jednoduchej kombinácie stojanov a farebných vriec na triedený odpad.

kovový stojan na vrecia na odpad ferex

Kontajnery, nádoby, koše a vrecia na odpad na jednom mieste

Rozhodli ste sa pre triedenie odpadu alebo premýšľate nad jeho rozšírením v rámci vašej rodiny, firmy, organizácie mesta alebo obce? U nás si doplníte zásoby nádob na triedenie odpadu na jednom mieste.

Kontajnery, nádoby, interiérové a exteriérové koše alebo vrecia na odpad si vyberiete podľa vašich požiadaviek, možností a tiež rozpočtu prostredníctvom nášho elektronického obchodu: www.ferex.sk. Objednaný tovar vám doručíme priamo k vám domov alebo na uvedenú adresu.

Všetky otázky alebo nejasnosti vám radi objasníme, keďže s výrobou a predajom nádob na odpad a jeho triedenie máme viac ako 20-ročné skúsenostimesačne predáme viac ako 1900 kusov nádob na odpad zákazníkom, vrátane miest a obcí.

Vďaka permanentnému a poctivému triedeniu odpadu znižujete svoju uhlíkovú stopu a robíte priateľské kroky voči životnému prostrediu. Viac si o tomto priamom prepojení medzi odpadmi, ich dopadmi na životné prostredie a možnosťami pre zmenu nášho správania prečítate v príspevkoch nášho Magazínu.


Autor článku:
Dominika Boďová
Dominika Boďová

Dominika je človek starostlivý. O zákazníkov e-shopu sa stará s radosťou a láskou ako o svoje deti. Stará sa aj o prírodu, a preto vždy pri behaní v lese pozbiera odhodené odpadky.

Publikované: 26.11.2020
Zdieľajte:
Mohlo by vás tiež zaujímať
5 spôsobov kompostovania, ktoré vás prekvapia. Poznáte ich?

5 spôsobov kompostovania, ktoré vás prekvapia. Poznáte ich?

Proces kompostovania bol už rozpísaný v mnohých článkoch, v ešte viac receptoch a postupoch. Poďme sa však dnes pozrieť na metódy kompostovania... Čítať ďalej 

Kam vyhodiť obal od pizze? Prinášame praktické rady ako triediť odpad

Kam vyhodiť obal od pizze? Prinášame praktické rady ako triediť odpad

Triedenie odpadu je pevnou súčasťou našich životov. Triedite odpad správne? Praktické rady vám   pripomenú ako triediť špecifický odpad ,... Čítať ďalej 

Návod na kompostovanie: Ako si založiť prvý kompost

Návod na kompostovanie: Ako si založiť prvý kompost

Chcete kompostovať, no neviete ako na to? Prinášame vám kompletný návod  ako si založiť kompost. Staňte sa pánom vlastnej záhrady a vyrábajte si... Čítať ďalej 

30 rokov
pre Vás
Platby
na faktúru
Rýchle
dodanie tovaru
Garancia
vrátenia peňazí