Zdieľajte článok:

Vonkajšie odpadkové koše zabezpečia čistotu v meste aj v obci

Obsah článku:

Čistota a hygiena verejných priestranstiev patrí k základným službám, ktoré mesto a obec zabezpečuje. Kvalitné a funkčné vonkajšie odpadkové koše splnia nároky na čistotu, praktickosť aj zodpovedný prístup k prírode. Príjemné a čisté prostredie parkov, historických centier, nábreží, oddychových zón a športovísk s rešpektom k životnému prostrediu uvítajú obyvatelia aj turisti vášho mesta a obce.

človek vyhadzujúci plastový pohár do vonkajšieho odpadkového koša

Vonkajšie odpadkové koše sú štandardom, na ktoré sme si už v dnešných časoch zvykli. Od klasických, závesných alebo betónových košov až k vonkajším odpadkovým košom prispôsobených pre zber triedeného odpadu.

Kvalitné, praktické a účelné vonkajšie odpadkové koše pre vaše mesto a obec sú štandardným a dlhoročným sortimentom v našom portfóliu.

7 predností vonkajších odpadkových košov

Vzhľadom na veľmi rozmanité portfólio odpadkových košov, čo sa týka prevedení, veľkostí, materiálov a cien, si príde na svoje náročný zákazník, ale aj zákazník s obmedzeným rozpočtom.

Najdôležitejšie požiadavky, ktoré by mali spĺňať exteriérové odpadkové koše na verejných priestranstvách sú určite funkčnosť, praktickosť, odolnosť voči poveternostným vplyvom a poškodeniu, ľahká údržba a dizajnové ladenie s prostredím.

Sortiment našej spoločnosti zahŕňa asi 109 druhov vonkajších odpadkových košov.

1. Kvalita a rôznorodosť materiálu odpadkových košov

Podľa materiálu môžeme vonkajšie odpadkové koše rozdeliť do týchto kategórií:

  • Drevené odpadkové koše – kvalitné drevo pre dlhú životnosť v modernom aj klasickom dizajne,
  • Kovové odpadkové koše - z masívnych oceľových konštrukcií, pričom väčšina košov je vybavená vyberateľnou pozinkovanou vložkou,
  • Plastové odpadkové koše – ako alternatíva drevených a kovových vonkajších odpadkových košov so skvelým pomerom ceny a kvality,
  • Betónové odpadkové koše - z robustnej betónovej konštrukcie s vyberateľnou pozinkovanou vložkou a plechovou striežkou, mimoriadne stabilné a odolné voči vandalizmu,
  • Kombinácia uvedených materiálov – drevo/kov a pod.

odpadkový kôš z dreva na ceste

2. Presný účel aj viac možností používania vonkajších košov

Podľa špecifických funkcií môžeme vyčleniť tieto druhy vonkajších košov na smeti:

  • Vonkajšie koše pre triedený zber – pre zodpovedný prístup k životnému prostrediu a budovanie tohto zmýšľania medzi obyvateľmi a tiež návštevníkmi,
  • Odpadkové koše pre detské ihriská – hravé, farebné, s motívmi zvierat pre čistotu a aj výchovnú funkciu v priestoroch, ako sú detské ihriská, školy, škôlky, rekreačné oblasti, ZOO a pod.,
  • Odpadkové koše s popolníkomz rôznych druhov materiálov pri rešpektovaní „potrieb“ fajčiarov na verejných priestranstvách, vstupov do budov a pod.,
  • Antivandal odpadkové koše – masívny vzhľad, rôzne druhy materiálov a odolné voči mechanickému poškodeniu vandalmi,
  • Lacné odpadkové koše – pre nízko nákladové projekty vybavenia verejných priestorov odpadkovými košmi v účelnom pomere cena vs. kvalita a atraktívnom dizajne.

3. Detailné spracovanie a pestrá paleta dizajnov

Detailné prevedenie s dôrazom na kvalitu a estetiku, klasický aj moderný dizajnbohatý výber druhov a prevedení splní rozmanité i netradičné požiadavky a očakávania zákazníkov.

Na výber sú rôzne druhy objemov (od 15 litrov až do 133 litrov), rôzne farebné kombinácie, kombinácie materiálov, voľne stojace, závesné, s možnosťou pevného upevnenia do zeme, dvojité koše, atď.

Skutočne si prejdite celkovú ponuku a venujte pozornosť viacerým možnostiam, aby ste náhodou neprehliadli tie najlepšie typy pre vašu firmu, obec alebo mesto.

zelený odpadkový kôš v parku

4. Multifunkčné umiestnenie exteriérových odpadkových košov

Čistota ako jedna zo základných požiadaviek verejných priestorov. Tieto odpadkové koše sa hodia do všetkých potrebných priestranstiev miest a obcí – do parkov, historických centier, športových a oddychových zón, detských ihrísk, autobusových zastávok, cintorínov, peších zón, na nábrežia, do zoologických záhrad, pre školy, materské školy, a pod.

Iste ich využijú aj veľké spoločnosti, banky, rôzne organizácie, nákupné centrá alebo priemyselné parky v ich exteriéroch.

Všetky druhy vonkajších odpadkových košov sú veľmi dobre kombinovateľné s jednotlivými druhmi parkových lavičiek, s ktorými potom vytvárajú celistvý a harmonicky ladiaci vzhľad vašich priestorov.

5. Odolnosť a dlhá životnosť

Jednotlivé druhy materiálov zodpovedajú prísnym požiadavkám na kvalitu a odolnosť voči poveternostným vplyvom, poškodeniu, aj záťaži, ktorú musia odpadkové nádoby na verejných priestranstvách znášať.

Vďaka ochranným náterom majú vysokú odolnosť voči klimatickým vplyvom, a tým ich budete môcť používať dlhšiu dobu.

závesný odpadkový kôš pripevnený na stĺpe

6. Minimálna údržba alebo bezúdržbové vonkajšie odpadkové koše

Odpadkové koše používané na verejnosti - pre obyvateľov, či turistov - musia zodpovedať vysokým hygienickým nárokom s dôrazom na ľahkú a rýchlu údržbu. To je pri produktoch tohto výrobcu dodržané a dokonca vybrané odpadkové koše sú bezúdržbové, čo zabezpečí ich vysoký stupeň čistoty počas používania.

7. Nákupom vonkajších košov šetríte čas aj peniaze

Keďže všetky druhy odpadkových košov pre vaše verejné priestory a exteriéry si objednáte z kancelárie prostredníctvom internetového obchodu www.ferex.sk a rovnako vám ich dodáme priamo k vám (do 4 týždňov), ušetríte váš čas aj peniaze spojené s dopravou.

odpadkový vonkajší kôš v tvare sude

Vonkajšie odpadkové koše i komplet mestský mobiliár

Vonkajšie odpadkové koše predávame už viac ako 10 rokov. Sortiment neustále rozširujeme a prispôsobujeme požiadavkám našich zákazníkov.

Jednotlivé prevedenia a druhy exteriérových parkových a mestských odpadkových košov si prezrite v našom internetovom obchode.

V prípade, že uvažujete nad rozšírením počtu parkových lavičiek, informačných vitrín, autobusových zastávok, stojanov na bicykle alebo iného mestského mobiliáru, vhodné riešenia nájdete taktiež v našom e-shope.

Dajte vašim obyvateľom aj návštevníkom rázny odkaz, že to s čistotou, hygienou a zodpovedným prístupom k životnému prostrediu myslíte naozaj vážne.

Nakúpte a rozmiestnite kvalitné a funkčné vonkajšie odpadkové koše podľa potrieb mesta a obce. Spokojnosť vašich obyvateľov a referencie návštevníkov sú určite pre vás dobrou motiváciou.


Autor článku:
Lukáš Časta
Lukáš Časta

Lukáš je človek všestranný. Počas bežného dňa pomáha kolegom, kontroluje sklad, komunikuje so zákazníkmi a medzitým v hlave vymýšľa nové nápady pre e-shop. Je otcom na plný úväzok a v záhrade najradšej pestuje rastliny, ktoré deti zjedia skôr ako dozrejú :)

Publikované: 08.04.2021
Zdieľajte:
Mohlo by vás tiež zaujímať
Umelá kvočka - čo to je a kedy je potrebná?

Umelá kvočka - čo to je a kedy je potrebná?

Počuli ste už niekedy o umelej kvočke? Nie je to žiadny robot z budúcnosti. Nahrádza však funkciu skutočnej kvočky. Čítať ďalej 

Čo si vybrať do záhrady: Pergolu alebo altánok? Poradíme vám

Čo si vybrať do záhrady: Pergolu alebo altánok? Poradíme vám

Chceli by ste využiť potenciál vašej záhradky naplno , no neviete sa rozhodnúť, ktoré riešenie je pre vás to pravé?  Pergola alebo altánok?... Čítať ďalej 

Sprievodca výberom striešky nad dvere: Ktorá je pre vás tá pravá?

Sprievodca výberom striešky nad dvere: Ktorá je pre vás tá pravá?

Domov je pre nás miesto, kde si priestor vytvárame a zdobíme tak, aby sme sa tam cítili, čo najlepšie. Zabúdať by sme však nemali ani na... Čítať ďalej 

30 rokov
pre vás
Platby
na faktúru
Rýchle
dodanie tovaru
Nákup
na splátky
Garancia
vrátenia peňazí