Zdieľajte článok:

Žite ekologickejšie s interiérovými košmi na separovanie odpadu

:

Triedenie odpadu je skutočne jednoduché a rýchlo sa ho naučia vaše deti, či starší členovia rodiny. Interiérové odpadkové koše pre separovanie odpadu efektívne podporia triedenie odpadu aj u vás doma. Rôznorodosť výberu a dizajnové prevedenia si ľahko prispôsobíte vašim požiadavkám, vkusu i priestorovým možnostiam.

interiérové odpadkové koše ferex v rozličných farbách

7 dôvodov pre nákup interiérových odpadkových košov na triedenie

1. Odpadkové koše umožňujú prehľadné a efektívne triedenie odpadu podľa jednotlivých triedených druhov odpadu. Koše sú farebne odlíšené alebo majú nálepky, ktoré triedenie odpadu mimoriadne uľahčia.

2. Koše poslúžia aj ako praktická náučná pomôcka pri triedení odpadu pre mladších/starších členov rodiny, ktorí sa separovať odpad iba učia.

3. V našej ponuke nájdete veľkú variabilitu druhov odpadkových košov, prevedení, materiálov, objemov aj dizajnov pre účelnosť aj dokonalý súlad so zariadením vašej kuchyne, kancelárie, či iného priestoru.

    • Vedeli ste?
  • Na Slovensku pripadá 435 kg vyprodukovaného odpadu na jedného obyvateľa, pričom sa recykluje zatiaľ len 39 % komunálneho odpadu? Tých 60 % končí na skládkach alebo spaľovniach a má skutočne negatívne dopady na životné prostredie.

4. Zamilujete si aj ich univerzálne použitie v akomkoľvek interiéri podľa vašej požiadavky.

5. Jednou z ich predností je šetrenie priestoru, najmä pri stohovateľných typoch košov. 

6. Jednoduchá a rýchla údržba. Vybrané druhy košov sú dokonca umývateľné v umývačke riadu.

7. Ušetríte čas a cestu do obchodu. Objednávku si vytvoríte v pohodlí domova a smetné koše doručíme priamo k vám domov.

Interiérové smetné koše pre váš domov, kanceláriu či firmu

interiérové koše do domu

Viac ako 80 typov univerzálnych interiérových odpadkových košov

Môžete si vybrať zo širokej ponuky univerzálnych odpadkových košov, ako aj košov farebne prispôsobených na triedený zber odpadu.

Viac druhov materiálov interiérových košov na odpad

Interiérové odpadkové koše sú vyrobené z plastu, nerezu alebo kovu. Bez ohľadu na to, ktorý materiál si vyberiete vám budú koše slúžiť dlhé roky.

Viac objemov smetných košov do interiéru

K dispozícii máme koše s objemom od 10 litrov do 90 litrov podľa potrieb domácnosti, prevádzky, či kancelárie.

Vybrané druhy sú stohovateľné, iné je možné umývať v umývačke riadu.

Farebnosť interiérových odpadkových košov aj pre triedenie odpadu

Farebne odlíšené smetné koše, aby ste jasne vedeli, ako triediť jednotlivé zložky odpadu.

Ak vám vadí rôznofarebnosť jednotlivých košov, siahnite po odpadkových košoch, ktoré majú farebne rozlíšené len vrchnáky a vy budete stále vedieť, ktorý odpad kam vložiť.

Ďalšou možnosťou je siahnuť po košoch s nálepkami, ktoré majú vyobrazené znaky pre triedený zber.

Ste zástancom dojmu jednotnosti a dokonalého zladenia? Sety odpadkových košov pre triedenie odpadu, trojkoše alebo štvorkoše splnia tieto vaše požiadavky.

Interiérový smetný kôš i pre deti

Chcete naučiť triediť odpad deti hravým spôsobom? Objednajte pre ne odpadkové koše s detskými motívmi.

Vrecká do interiérového odpadkového koša

Do našej ponuky sme sa rozhodli zaradiť aj dva druhy vreciek do interiérových odpadkových košov, a to „eco friendly“ a kompostovateľné vrecká do košov. Vďaka nim budete o krok bližšie k ekologickejšiemu životu.

Nálepky na smetný kôš pre triedenie odpadu

Nálepky pre jednotlivé druhy smetných košov pre triedenie odpadu vám zaručene pomôžu rozdeliť odpad podľa príslušnej farby alebo podľa pravidiel vo vašej domácnosti.

Ak práve plánujete novú kuchyňu alebo technickú miestnosť, myslite na potrebný počet košov na triedený odpad strategicky umiestnených vždy “po ruke“.

Prečo je dôležité poctivo triediť odpad?

Keď pôjdete nabudúce odhodiť ďalší kus odpadu, myslite na to, že triedením odpadu:

  • znižujete objem komunálneho odpadu
  • šetríte energie potrebné na výrobu materiálov a na spracovanie ropy
  • šetríte prírodné zdroje
  • prispievate k ochrane klímy
  • dávate materiálom druhú šancu na život

Zároveň šetríte vlastné peniaze, pokiaľ sa začnete pozerať na spotrebu hierarchiou trvalej udržateľnosti. To znamená, že najprv premýšľate nad možnosťami znižovanie spotreby, potom hľadáte možnosti znovu používania daného predmetu (odpadu) alebo materiálu a až na treťom mieste ho posúvate na recykláciu.

Zabezpečenie zberu separovaného odpadu patrí do kompetencií miest a obcí, preto sa o aktuálnych pokynoch a pravidlách pre triedenie informujte pravidelne vo vašej obci.

Najrozšírenejšie druhy separovania odpadu (podľa farby nádob na odpad) sú: sklo – zelená, papier – modrá, plasty – žltá, kovy – červená, bioodpad – hnedá a čierna – komunálny odpad.

Iné druhy materiálov ako odpadové oleje, elektroodpad, vypálené žiarivky, pneumatiky, batérie, drobné stavebné odpady, či starý nábytok je vhodné dopraviť do zberného dvora, kde sa bezplatne odovzdá.

stohovateľné odpadkové koše sortibox

Ak ešte odpad netriedite, začnite s tým čo najskôr

Dôraz na separovanie odpadu na každom miestev domácnostiach, v školách, vo firmách, v spoločnostiach, v gastronomických prevádzkach, na úradoch alebo v komunitných organizáciách - je predmetom osvety už niekoľko rokov a realizuje sa množstvo iniciatív, ktoré sa zaoberajú dôvodmi pre zvyšovanie podielu triedenia odpadu. A nielen kvôli splneniu kvót stanovených EÚ.

Podľa nich by sme mali do roku 2024 recyklovať až 50 % produkovaného komunálneho odpadu. V rámci EÚ sa miera recyklácie približuje k 50 %, vo vybraných krajinách je to dokonca nad 65 %. (Zdroj: https://www.eea.europa.eu/).

zero waste život

Zdroj: Zero waste photo created by freepik - www.freepik.com

Určite ste isto počuli o tzv. zero-waste životnom štýle, ktorého hlavnou črtou je snaha o nevytváranie žiadneho odpadu, resp. jeho maximálna redukcia.

Prvoradé je, že každý musí začať sám. Robiť činnosti súvisiace s triedením odpadu dôkladne a zodpovedne. Posúvať informácie a svoje skúsenosti ďalej, a tým nepriamo rozširovať „komunitu“ separujúcich. Pravidelne zisťovať informácie o novinkách a trendoch aj v tejto oblasti, ktorá sa zaoberá nie až tak vábnou témou odpadového hospodárstva.

Na začiatok si pripravte podmienky pre triedenie odpadu priamo v domácnosti, resp. inom prostredí, kde sa bežne zdržiavate a potrebujete naložiť s odpadom.

Zabezpečte si nádoby na triedenie odpadu do exteriéru a pridajte k nim aj smetné koše do interiéru.

Vyberte si interiérový smetný kôš na odpad a jeho triedenie

Vyberte si interiérové smetné koše podľa toho, čo je pre vás dôležité - tvar, objem, veľkosť, spôsob prevedenia, alebo estetické zladenie s vaším domovov, resp. iným typom interiéru.

Kompletnú ponuku interiérových košov na triedený odpad nájdete po kliknutí na banner.

banner k interiérovým odpadkovým košom FEREX


Autor článku:
Terézia Bieliková
Terézia Bieliková

Terka je človek technicky zručný. Záhadný návod ku skrinke z Ikey dokáže rozlúsknuť rovnako rýchlo ako severské krimi, ktoré sú jej srdcovkou.

Publikované: 16.11.2020
Zdieľajte:
Mohlo by vás tiež zaujímať
Krmítko pre vtáky: Ako správne vybrať a umiestniť, aby prežili zimu?

Krmítko pre vtáky: Ako správne vybrať a umiestniť, aby prežili zimu?

Kŕmidlo pre vtáky je skvelý spôsob, ako prilákať do záhrady vtáčiky, ktoré cez zimu neodlietajú do teplých krajín a potrebujú vašu pomoc. Oni... Čítať ďalej 

Na čo všetko vám poslúži elektrický šrotovník?

Na čo všetko vám poslúži elektrický šrotovník?

Šrotovník by mal mať vo výbave každý hospodár. Je nenahraditeľným pomocníkom pri mletí a kŕmení hospodárskych zvierat. Prečítajte si o jeho... Čítať ďalej 

Ako si vybrať záhradný gril, ktorý splní vaše očakávania?

Ako si vybrať záhradný gril, ktorý splní vaše očakávania?

K letu neodmysliteľne patria grilovačky s rodinou a priateľmi. Podľa čoho si vybrať vhodný gril?  Zdroj: Canva Čítať ďalej 

30 rokov
pre Vás
Platby
na faktúru
Rýchle
dodanie tovaru
Garancia
vrátenia peňazí