Veľkokapacitné kontajnery FEREX: Čo potrebujete vedieť pri výbere?

:

Veľkokapacitné kontajnery plnia hlavne funkciu zbierania a odvozu rôzneho druhu odpadu veľkých i malých rozmerov. Viac ako 30-ročné skúsenosti s výrobou veľkoobjemových kontajnerov v Nitre odzrkadľujú ich vysokú kvalitu, prepracovanosť a dlhú životnosť. Pevnosť a stálosť konštrukcie so spevnenými vybranými časťami, viac druhov objemov a prevedení vám zabezpečí uskladnenie a odvoz všetkých požadovaných materiálov v rozmanitých odvetviach.

výroba veľkokapacitných kontajneroch vo Ferexe

7 znakov kvality veľkokapacitných kontajnerov s 30-ročnou tradíciou výroby

Veľkokapacitné kontajnery vyrábame pre našich zákazníkov už 30 rokov, čo hovorí o širokých skúsenostiach a vysokej odbornosti, ktorá sa pretavuje do každého jedného veľkoobjemového kontajnera.

1. Celozvárané veľkokapacitné kontajnery

Pri výrobe závesných kontajnerov používame kvalitné oceľové plechy valcované za tepla 1. triedy St. 11 375. Kontajnery sú celozvárané a spevnené viacerými výstuhami.

2. Podlaha závesného kontajnera

Podlaha veľkoobjemového kontajnera je vystužená oceľovými nosníkmi z ohýbaných U profilov, ktoré výrazne predlžujú jeho životnosť. Ich hlavnou funkciou je ochrana dna kontajnera pred vlhkosťou a následnou koróziou.

Nosníky zabraňujú priamemu styku dna kontajnera s terénom. Ich výhodou je, že vďaka zdvihnutej podlahe je možné pod kontajner jednoducho zasunúť zariadenie s lyžinami a kontajner premiestniť.

3. Výstuhy stien veľkoobjemového kontajnera

Výstuhy stien kontajnera zabezpečujú celkové spevnenie a prenášajú zaťaženie do rámu kontajnera.

4. Bočné výstuhy muldy

Bočné trojuholníkové výstuhy veľkokapacitného kontajnera prenášajú zaťaženie zo steny na stenu a chránia tým spoj - zvar dvoch stien, napríklad pri padnutí nakladaných bremien na niektorú zo stien.

5. Výstuha zdvíhacích hákov muldy

Na zvýšenie nosnosti kontajnera a zvýšenie bezpečnosti osôb, ktoré sa pohybujú v blízkosti veľkoobjemového kontajnera pri jeho manipulácii, používame výstuhu zdvíhacích hákov prídavnou oceľovou platňou. Platňa zabezpečí, že hák ostane na svojom mieste a nehrozí jeho ohnutie, resp. vytrhnutie.

6. Vystužené rohy rámu veľkoobjemového kontajnera

Rohy rámu kontajnera sú spevnené prídavnou výstuhou, ktorá zabezpečí pevnosť a odolnosť kontajnera, a tým predĺži jeho životnosť.

7. Vysýpacie háky veľkokapacitného kontajnera

Každý veľkoobjemový kontajner je vybavený vysýpacími hákmi, ktoré slúžia na vysýpanie kontajnera a jeho zaistenie pri prevoze.

Pre zvýšenie životnosti pri častom používaní alebo prevoze ťažkého nákladu, používame zdvojenie obvodového plášťa v mieste uchytenia hákov prídavnou oceľovou platňou. Vďaka nej sa predíde poškodeniu na najviac namáhanej časti kontajnera.

 

Veľkokapacitný kontajner a jeho použitie

Veľkokapacitné kontajnery (veľkoobjemové kontajnery, mulda či muldy) sú kontajnery s objemom od 5,5 m³ do 10,0 m³.

Vďaka svojmu veľkému objemu a nosnosti sú určené na akýkoľvek odpad veľkých rozmerov a objemov. Bežne sa využívajú ako klasické kontajnery na priemyselný, komunálny či menší stavebný odpad.

neodmysliteľnou súčasťou zberných dvorov, kde sa využívajú na zber rozmanitých druhov odpadu. Rovnako efektívne sa hodia na zmiešaný odpad, zelený odpad, záhradný odpad alebo zeminu.

Okrem toho sa veľkokapacitné kontajnery dajú použiť na odvoz hnoja či biologický odpad z bitúnkov. Veľmi dobre ich využijú vinárstva pri zbere hrozna.

Objemy veľkokapacitných kontajnerov

Veľkokapacitné kontajnery tzv. mulda alebo muldy štandardne vyrábame v 4 objemoch:

  • 5,5 m³
  • 7,0 m³
  • 7,5 m³
  • 10,0 m³

Pri výbere kontajnera sa v prvom rade sústreďte na požadovaný a potrebný objem. Berte do úvahy množstvo produkovaného odpadu a najmä frekvenciu vyvážania veľkoobjemového kontajnera.

5 základných prevedení veľkokapacitných kontajnerov

1. otvorený symetrický - najobľúbenejší typ otvoreného veľkoobjemového kontajnera. Obidve násypné hrany má nižšie, vďaka čomu je možné kontajner jednoducho naložiť aj manuálne. 

2. asymetrický - vďaka jednej nižšie položenej násypnej hrane je možné do kontajnera jednoducho naložiť odpad aj manuálne. Do asymetrického veľkoobjemového kontajnera sa v porovnaní so symetrickým kontajnerom zmestí väčší objem odpadu resp. materiálu.

3. otvorený rovný - má v porovnaní so symetrickým kontajnerom väčší objem vďaka neskoseným násypným hranám a vďaka vyšším násypným hranám sa odpad pri prevoze nevysype.

4. otvorený so sklopným čelom - sklopné čelo na jednej strane kontajnera umožňuje jednoduché nakladanie kontajnera manuálne aj strojom. Do vnútra kontajnera je možné vojsť aj s fúrikom alebo malým nakladačom.

5. zatvorený - ideálny na uskladnenie a prevoz odpadov resp. materiálov, ktoré je potrebné chrániť pred vplyvmi počasia. Ich najväčšou výhodou je, že v nich uskladnený materiál je chránený pred dažďom a pri prevoze ho nevyfukuje.

Hrúbka plechov veľkoobjemových kontajnerov

Štandardne vyrábame kontajnery z plechov hrúbky 4 mm - podlaha a 3 mm - steny.

Podľa potrieb a požiadaviek zákazníkov vyrobíme kontajner aj so spevnenou konštrukciou. V tom prípade sa podlaha vyrobí z plechu hrúbky 5 mm a steny z plechu hrúbky 4 mm.  

Rozmanité použitie veľkokapacitných kontajnerov – i pre vás

Veľkoobjemové kontajnery pre ramenové nakladače účinne a efektívne využívajú zákazníci z rôznych oblastí:

1. mestá a obce - využívajú kontajnery predovšetkým na zberných dvoroch na zber všetkých druhov odpadu, na cintoríny, na zber záhradného odpadu a pod.

2. poľnohospodárske podniky, farmy a chovatelia koní - využívajú závesné kontajnery napríklad na zber a prevoz hnoja, ale tiež krmív alebo sena

3. vinárske závody -  kontajnery sú svojím objemom ideálne na zber a prevoz hrozna

4. zvozové spoločnosti - na zber a odvoz zmiešaného aj separovaného odpadu

5. stavebné firmy -  na uskladnenie a odvoz stavebného odpadu

6. výrobné spoločnosti

7. bitúnky 

8. zoologické záhrady

9. čističky odpadových vôd

Ide o krátku ukážku najčastejších využití veľkoobjemových kontajnerov, konkrétne využitie nechávame na vynaliezavosti a praktickosti zákazníka.

Všetky druhy kontajnerov vyrábame na zákazku a podľa základných požiadaviek zákazníkov.

Podrobný popis k jednotlivým prevedeniam veľkokapacitných kontajnerov si prezrite v našom internetovom centre: www.ferex.sk, aby ste predišli možným nedorozumeniam počas jeho výroby a dodania.

 


Publikované: 30.11.2020
Zdieľajte:
Mohlo by vás tiež zaujímať
Krmítko pre vtáky: Ako správne vybrať a umiestniť, aby prežili zimu?

Krmítko pre vtáky: Ako správne vybrať a umiestniť, aby prežili zimu?

Kŕmidlo pre vtáky je skvelý spôsob, ako prilákať do záhrady vtáčiky, ktoré cez zimu neodlietajú do teplých krajín a potrebujú vašu pomoc. Oni... Čítať ďalej 

Na čo všetko vám poslúži elektrický šrotovník?

Na čo všetko vám poslúži elektrický šrotovník?

Šrotovník by mal mať vo výbave každý hospodár. Je nenahraditeľným pomocníkom pri mletí a kŕmení hospodárskych zvierat. Prečítajte si o jeho... Čítať ďalej 

Ako si vybrať záhradný gril, ktorý splní vaše očakávania?

Ako si vybrať záhradný gril, ktorý splní vaše očakávania?

K letu neodmysliteľne patria grilovačky s rodinou a priateľmi. Podľa čoho si vybrať vhodný gril?  Zdroj: Canva Čítať ďalej 

30 rokov
pre Vás
Platby
na faktúru
Rýchle
dodanie tovaru
Garancia
vrátenia peňazí