Zdieľajte článok:

Čo by nemalo chýbať vo výbave každého záhradkára? Nakupujte kvalitu zo Slovenska

Záhradné práce si vyžadujú kvalitné záhradné náradie počas celého roku. Zanietený záhradkár si vždy nájde aktivitu alebo prácu, ktorou zušľachťuje svoju záhradu. Aj počas horúcich období, aj počas mrazivých dní. Preto je záhradné náradie jeho nevyhnutnou výbavou a tichým spoločníkom, s ktorým šetrí svoj čas a energiu.

set záhradného náradia ferex

Kvalitné záhradné náradie patrí k základnej výbave domácnosti, prevádzky alebo komunity. Ručné náradie sa používa v každom ročnom období, či už pri prípravách záhrady na sezónu, pre starostlivosť a zveľaďovanie v sezóne a tiež upratovanie a údržbu po sezóne.

Dôraz dajte určite na to, aby ste mali kvalitné, funkčné, ergonomické záhradné náradie a bolo vaším skutočným pomocníkom na všetko, čo potrebujete.

Vybavenie do záhrady, ktoré musíte mať

Medzi náradie, ktoré si kúpite zrejme ako prvé, patrí kvalitný a funkčný rýľ na prípravu a úpravu záhonov. Hneď za ním oceníte motyky a lopaty rôznych veľkostí pre udržiavanie zeleninových záhonov a rôzne iné práce v záhrade. Na odstraňovanie buriny, vyhrabanie kameňov, na prevzdušnenie trávnika, pôdy a kompostu nesmú chýbať rýľovacie vidly.

Pre starostlivosť o trávnik a trávnaté časti ovocnej a okrasnej záhrady budete určite potrebovať dobré a ľahké hrable. Pre starostlivosť o kríky a stromy zase efektívne využijete záhradné nožnice.

K ďalšiemu základnému záhradnému vybaveniu môžeme vymenovať vedrá a krhly na polievanie úrody a iné účely. A keď poriadne nasneží, kvalitný odstraňovač snehu akoby ste našli.

Počas vašich prác v záhrade vám budú asistovať aj malí pomocníci. Nezabudnite preto ani na detské záhradné náradie.

7 plusov záhradného náradia FEREX

Ktoré záhradné náradie vám ešte chýba do zbierky? Chcete si ju rozšíriť o ďalších praktických pomocníkov? V obidvoch prípadoch siahnite po záhradnom náradí a vybavení z našej ponuky.

Dáme vám hneď 7 dobrých dôvodov, ktoré vás presvedčia o vašom správnom rozhodnutí.

1. Kvalitný a odolný materiál záhradného náradia

Kvalitu pracovného a záhradného náradia potvrdzuje kvalitný materiál, dôkladné remeselné spracovanie, hmotnosť (čím nižšia hmotnosť, tým viac práce a menej únavy) a dobrá ergonómia (aby sa vám dobre pracovalo, musí sadnúť do ruky).

Pri výbere záhradného náčinia do našej ponuky dávame veľký dôraz na kvalitné materiály – plast, hliník, oceľ, drevo, a ďalšie(vrátane špeciálnych povrchových úprav), ktorých kombinácie sú vyvážené pre celkový dokonalý a synergický efekt – praktické a pohodlné používanie, ľahkú manipuláciu a dlhú životnosť. Samozrejme, pri splnení podmienok správnej údržby a starostlivosti.

2. Ergonomické a praktické násady záhradného náradia

Vďaka ergonomickým a praktickým násadám vám sadne toto záhradné náradie do ruky a uľahčí manipuláciu s akýmkoľvek materiálom.

Rýchlo a ľahko sa stane vaším parťákom pri akejkoľvek práci v záhrade, na dvore, v okolí domu, bytového domu, hotela a inej prevádzky. Najlepšie, keď si ho jasne označíte, že vy ste jeho jediným majiteľom a používateľom.

3. Podporujete regionálny trh

Takmer 90 % záhradného vybavenia z nášho portfólia sa vyrába na Slovensku, čím účelne podporíte regionálny domáci trh a slovenských výrobcov. 

4. Obrovské portfólio vybavenia do záhrady

Široká paleta možností, prevedení a účelov použitia záhradného náradia vám bude robiť vrásky na čele. Veď si budete vyberať z viac ako 200 produktov záhradného vybavenia.

Ak budete váhať, tak si kúpte obidva alebo rovno všetky produkty, ktoré zvažujete.

Určite neoľutujete a využijete ich aj tam, kde by ste to najmenej čakali. Možno práve takto vyriešite darček pre ďalšieho zarytého záhradkára a kutila, ktorý stále niečo pretvára a prerába v záhrade i v okolí domova.

záhradné náradie pohodené na zemi

5. Multifunkčné použitie náradia v záhrade, vo firme, v komunite

Produkty z kategórie záhradného náradia majú pestré a rozmanité použitie - u vás doma, vo vašej firme, vo vašom bytovom dome, vo vašej organizácii, v permakultúrnej alebo komunitnej záhrade. Požičiavanie susedom veľmi neodporúčame, aby náhodou nezostalo „zabudnuté“ u nich.

6. Pohodlná objednávka z domu a doprava priamo domov

Stačí, keď si podvečer sadnete na terasu alebo do pohodlného gauča a vyklikáte záhradné náradie, ktoré potrebujete.

Objednávku z pohodlia domova vám doručíme rovnako pohodlne – najneskôr do 2 dní (ak je tovar na sklade). Takže opäť bonus pre vás – šetríte váš čas aj peniaze na prepravu.

Zariaďte si záhradu z pohodlia domova a buďte vybavení na celú sezónu.

7. Poradenstvo a podpora

Naše viac ako 10-ročné skúsenosti s predajom záhradného náradia vám sprostredkujeme formou dobrých rád a zdieľania nazbieraných poznatkov (našich skúseností aj skúseností od zákazníkov).

Rýchlo, prakticky a odborne vám poradíme, aby ste záhradné náradie mohli spokojne a funkčne používať.

Tipy pre údržbu záhradného náradia

Pre zdravú úrodu zo zeleninových záhonov, voňavé plody ovocných stromov, krásne kvitnúce a prosperujúce kvetiny, dreviny a kríky okrasnej záhrady, čistý a žiarivo zelený trávnik je kvalitné záhradné náradie alfou a omegou.

A aby to tak bolo dlhodobo, zaslúži si dobrú údržbu a pravidelnú starostlivosť. Pár jednoduchých pravidiel, aby ste ho používali dostatočne dlho:

1. Počas jeho pravidelného používania ho stále udržiavame čisté.

2. Skladujeme ho v suchom a čistom prostredí, chránené pred vplyvom počasia.

3. Pravidelne kontrolujeme jeho bezporuchový stav.

4. V prípade poškodenia zabezpečíme jeho adekvátny, odborný servis a opravu.

5. Ostrenie a brúsenie pomocou ostriča nožov a sekier je štandardom.

6. Po sezóne naostrené hrany vrátane ďalších súčastí, ako skrutky a pružiny, dobre naolejujeme.

7. Rovnako na jeseň ošetríme pogumované časti glycerínom.

8. Zariadenia na zavlažovanie (zavlažovače, hadice a pod.) necháme najprv poriadne vyschnúť a až potom ich očistíme od nečistôt.

9. Všetky druhy záhradného náradia po sezóne dobre vyčistíme, vysušíme a odložíme na suché a vetrané miesto.

Dôležitá je pravidelnosť, dôslednosť a trpezlivosť, ktorá sa vám vráti dlhými rokmi efektívneho používania a výsledku - vašej krásnej záhrady, ktorá stojí za obdiv a pochvalu.

Záhradné náradie si dobre uložte

Dajte si tú námahu. Pre svoju prácu si vyberte skutočne kvalitné záhradné náradie, ktoré vám sadne do ruky ako má a práca vo vašej záhrade vám pôjde od ruky. Či to budú zeleninové políčka, okrasné kríky a stromy, ovocné stromy, trávniky, jazierka, alebo chodníky a predzáhradky.

Je isté, že vybavenie do záhrady sa vám časom začne kopiť. Pre systematické uloženie vášho záhradného vybavenia, nástrojov alebo techniky sa vám bude hodiť záhradný plastový alebo plechový domček, plachtový prístrešok, či pergola.

Urobte si kontrolu vášho záhradného náradia a prehľad všetkých prác, ktoré vás v záhrade čakajú a podľa toho si doplňte všetko potrebné.

Doprajte si pohodlnú a komfortnú prácu v záhrade. Doprajte si kvalitné záhradné náradie.


Autor článku:
Terézia Bieliková
Terézia Bieliková

Terka je človek technicky zručný. Záhadný návod ku skrinke z Ikey dokáže rozlúsknuť rovnako rýchlo ako severské krimi, ktoré sú jej srdcovkou.

Publikované: 24.08.2020
Zdieľajte:
Mohlo by vás tiež zaujímať
Ako sa zbaviť kuny? Vyskúšajte overené metódy

Ako sa zbaviť kuny? Vyskúšajte overené metódy

Počujete dupot na povale? Je pravdepodobné, že tam vyčíňa práve kuna. Toto obratné zviera dokáže napáchať na vašom majetku veľké škody. Hoci je... Čítať ďalej 

Ako ochrániť úrodu pred škodcami? Poradíme vám

Ako ochrániť úrodu pred škodcami? Poradíme vám

Záhradkárska sezóna je v plnom prúde, no v plnom prúde je aj rozmnožovanie a útoky škodcov na vašu zeleninu, ovocie či okrasné rastliny. Ako... Čítať ďalej 

3 bylinky, ktoré vám pomôžu vyliečiť prechladnutie

3 bylinky, ktoré vám pomôžu vyliečiť prechladnutie

Chrípková sezóna je v plnom prúde. Pomôcť pri liečení nám môžu okrem liekov aj bylinky. Ktoré? Obrázok od Mojca-Peter z... Čítať ďalej 

30 rokov
pre Vás
Platby
na faktúru
Rýchle
dodanie tovaru
Garancia
vrátenia peňazí